TRIJUMF PROTIV ISTRE

Hajduk preokretom pred praznim Poljudom ostvario svoj cilj i izborio Europu

19.05.2019 u 18:20

Nogometaši Hajduka u dvoboju 35. kola HT Prve lige pobijedili su kod kuće Istru rezultatom 4:1 te tako matematički osigurali svoje mjesto u kvalifikacijama za Europsku ligu ovog ljeta...

Siniša Oreščanin može reći da je uspio. Hajduk je ove nedjelje osigurao svoje mjesto u Europi, unatoč tome što je bio u velikom zaostatku za Lokomotivom i Goricom prije nego što je klub preuzeo trenutni glavni trener.

• +2
HT Prva liga, 35. kolo: Hajduk - Istra Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U dvoboju protiv Istre Splićanima je bio dovoljan bod kako bi osigurali mjesto među prve četiri momčadi HT Prve lige, no dvoboj je na praznom Poljudu započeo iznenađujuće. Već u 6. minuti Fuentes se oslobodio na lijevoj strani i idealnom loptom pronašao Antonija Ivančića koji je savladao Posavca i doveo Puljane u vodstvo.

Hajduk nije mnogo pokazao u prvom poluvremenu, ali se probudio u drugom. Već u 48. minuti izjednačio je zahvaljujući pogotku Mije Caktaša koji se najbolje snašao pred Čondrićem nakon što je Istrin golman zaustavio udarac Gyurcsa, ali nije uspio ukrotiti loptu.

Adam Gyurcso zatim je u 56. minuti postao strijelac, nakon solo akcije koju je završio udarcem s ruba kaznenog prostora, a lopta je uz pomoć bloka završila u mreži.

U 77. minuti Gyurcso je upisao i asistenciju, a Jairu nije bio problem poslati loptu u praznu mrežu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Darko Nejašmić je glavom zabio četvrti gol Hajduka.

Pobjedom 4:1 Hajduk je najavio borbu s Osijekom za treće mjesto do samog kraja, a u zadnjem kolu čeka ga derbi na Maksimiru. Istra će pak protiv Šibenika igrati dodatne kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi...