uvjerljiva pobjeda

Hajduk je ovo čekao sedam godina: Rijeka pregažena na Poljudu, Splićani korak bliže Europi

20.04.2019 u 20:49

U derbi dvoboju 30. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su s visokih 4:0 Rijeku na Poljudu i tako prekinuli negativan niz rezultata protiv jadranskog rivala te se približili osiguranju nastupa u kvalifikacijama za Europsku ligu sljedeće sezone...

Hajduk je potvrdio ove subote da je zaista napravio značajan iskorak pod Sinišom Oreščaninom. Na krilima niza pozitivnih rezultata tijekom ove kalendarske godine splitska momčad odigrala je na Poljudu u Jadranskom derbiju svoju najbolju utakmicu sezone te nakon punih sedam i pol godina zabilježila trijumf protiv Riječana na svom stadionu.

• +3
HT Prva liga, 30. kolo: Hajduk - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Bio je to dvoboj u kojem Bišćanova momčad niti u jednom trenutku nije imala pravi odgovor na ono što je Hajduk radio na terenu. Splitska dominacija započela je od samog početka susreta, a okrunjena je pogotkom već u 2. minuti, kada se Stanko Jurić najbolje snašao nakon kornera i preciznim udarcem pospremio loptu u mrežu.

Jurić je odlično otvorio susret pa je nakon gola u 15. minuti pogodio nogom stativu, a minutu kasnije glavom i gredu, da bi se u 30. minuti pretvorio u asistenta te idealno poslužio povratnom loptom Hamzu koji je neobranjivim udarcem svladao Slugu.

Savršeno poluvrijeme Hajduka kompletirao je Mijo Caktaš u 45. minuti koji je nakon udarca Jaira kojeg su nekako ukrotili stativa i Sluga poslao odbijenu loptu u praznu mrežu.

U nastavku su Splićani krenuli furiozno, a zatim ipak ubacili u nižu brzinu. U 50. minuti Gyurcso je bio asistent, a Caktaš je preciznim udarcem zabio svoj drugi pogodak u ovom derbiju, a četvrti Hajduka.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a Hajduk se ovim trijumfom izjednačio s Osijekom na trećem mjestu s 50 osvojenih bodova i sve je bliže osiguranju mjesta u kvalifikacijama za Europsku ligu sljedeće sezone. Posljednji izazov na tom putu trebalo bi mu biti gostovanje u Velikoj Gorici u sljedećem kolu, dok se Rijeka koja ima šest bodova više od Splićana mora pobrinuti da se ovakvi nastupi ne ponove u završnim kolima, inače će ostati bez svog drugog mjesta na ljestvici...