14. KOLO PRVE HNL

Hajduk i Dinamo u pobjedničkom ritmu

07.11.2010 u 17:39

U posljednje dvije utakmice 14. kola Prve HNL, Hajduk i Dinamo svladali su svoje suparnike Zagreb i Zadar te ostali na istom odstojanju na prvenstvenoj ljestvici

Hajduk je dočekao Zagreb u ne baš previše dobroj atmosferi. Goran Vučević nalazi se između dvije vatre, Kerumove i Svagušine, momčad je umorna i pomalo demoralizirana, a Dinamo je na plus četiri boda u utrci za naslov prvaka države. Ipak, dolazak 'pjesnika' na Poljud nije predstavljao preveliki problem za 'bijele'. Istina, načeli su mrežu gostujućeg golmana tek u drugom poluvremenu, no uvjerljiva pobjeda od 4:1 posve je zaslužena. Za Hajduk su zabijali Trebotić, Ibričić i dvaput Anas Sharbini, a počasni pogodak za goste djelo je Krstanovića 10-ak minuta prije kraja utakmice.

Dinamo je istodobno ugostio Zadar i prednost ostvario već u prvih 10-ak minuta. No nije sve na startu utakmice išlo po planu Vahida Halihodžića; Sammir je bio na klupi i tamo je vjerojatno i trebao ostati, no u 23. minuti Badelj je dobio jedan udarac u glavu i izmjena je bila neminovna. Premda sa svojim najboljim ovosezonskim igračem u momčadi Dinamo do kraja utakmice nije odigrao nezaboravnu partiju. Bilo je to pravo mučenje za oko 5.000 gledatelja, koliko ih se skupilo na Maksimiru. Na kraju je i završilo samo s Tomečakovim pogotkom i 1:0 na semaforu.

Hajduk - Zagreb 4:1

Strijelci: 1:0 Trebotić (49), 2:0 An. Sharbini (62), 3:0 Ibričić (74), 3:1 Krstanović (77), 4:1 An. Sharbini (88)
Dinamo - Zadar 1:0
Strijelac: Tomečak (10)

Subotnji rezultati:
Karlovac - Osijek 1:0
Strijelac: 1:0 Kovačević (15)
Rijeka - Inter 0:2 (0:0)
Strijelci: 0:1 Babić (76), 0:2 Abilaliaj (81)
Slaven Belupo - Istra 1961 2:1 (2:0)
Strijelci: 1:0 Nynkeu (11), 2:0 Kokalović (27), 2:1 Linić (52)
Cibalia - Lokomotiva 2:1 (0:0)
Strijelci: 1:0 Jurić (47), 2:0 Bartolović (69), 2:1 Bule (80)
Varaždin - Šibenik 2:2 (0:1)
Strijelci: 0:1 Tokić (19), 1:1 Golubar (59), 2:1 Škvorc (80), 2:2 Malčić (83)
Hrvatski dragovoljac - Split 0:4
Strijelci: 0:1 Serdarušić (38), 0:2 Radnić (43), 0:3 Serdarušić (80), 0:4 Parać (84)

Nakon kompletiranog 14. kola, Dinamo je i dalje u vodstvu sa 35 bodova, Hajduk ima četiri manje, a Cibalia je na trećem mjestu sa 27.