ne posustaje

Guardiolin City zadao novi udarac cijelom Premiershipu!

27.12.2017 u 22:43

Nogometaši Manchester Cityja nastavljaju nizati pobjede u engleskom prvenstvu. U susretu 20. kola 'Građani' su na gostovanju pobijedili Newcastle United 1-0 ostvarivši 18. uzastopnu pobjedu.

Pogodak odluke zabio je Raheem Sterling u 31. minuti. Pobjeda Cityja je mogla biti i uvjerljivija, Sergio Aguero je u prvom poluvremenu dva puta uzdrmao okvir gola, a Kevin de Bruyne je u nastavku pogodio vratnicu.

• +11
Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Phil Noble

Bila je to čak 18. uzastopna pobjeda Cityja u prvenstvu, a jedini klub u ligama 'petica' koji je nanizao više uzastopnih pobjeda je Bayern koji je u sezoni 2013-14. imao 19 uzastopnih pobjeda. I to pod vodstvom Pepa Guardiole.

'Građani' su ovim susretom produžili i niz bez poraza protiv Newcastle United na čak 20 utakmica pritom upisavši 17 pobjeda. Posljednji put 'Svrake' su pobijedile 'Građane' u rujnu 2005. godine, a pobjednički pogodak zabio je Michael Owen.

Guardiolin stroj je ovom pobjedom pobjegao drugoplasiranom Manchester Unitedu na 15 bodova prednosti, dok Chelsea na trećoj poziciji ima 16 bodova zaostatka.