englesko prvenstvo

Gotovo je! Plavi dio Manchestera slavi, City je uvjerljivom pobjedom obranio naslov prvaka

12.05.2019 u 18:15

Nogometaši Manchester Cityja obranili su naslov prvaka Engleske nakon što su u zadnjem kolu na gostovanju pobijedili Brighton & Hove Albion 4:1 i okončali prvenstvo s bodom više od Liverpoola koji je na Anfieldu svladao Wolverhampton 2:0...

Uoči posljednjih 90 minuta prvenstva, Manchester City je imao bod više od Liverpoola i sam je odlučivao o svojoj sudbini. Pobjeda, ali i bilo koji drugi rezultat uz uvjet da Liverpool nije bolji, mu je osiguravala obranu naslova, te ukupno šesti naslov prvaka.

Na koncu je momčad Pepa Guardiole pobijedila 4:1, pa 'redsima' nije bila dovoljna pobjeda 2:0 protiv Wolverhamptona.

'Građanima' je ovo drugi trofej sezone nakon što su osvojili i Liga kupa, a 18. svibnja će imati priliku osvojiti i treću 'kantu' u finalu FA kupa protiv Watforda.

Počelo je sjajno za Liverpool. 'Redsi' su u 17. minuti poveli 1:0 golom Sadia Manea i u tim trenucima momčad s Anfielda je bila prvak. Korak bliže naslovu Liverpool je stigao u 27. minuti kada je Glenn Murray nakon ubačaja iz kornera doveo Brighton u vodstvo protiv Manchestera. No, prednost domaćina kratko je trajala. Samo 87 sekundi kasnije City je izjednačio, a gol i to 21. ove sezone zabio je Sergio Aguero.

• +9
Premijer liga, Brighton and Hove Albion - Manchester City Izvor: Pixsell / Autor: Nick Potts/Press Association/PIXSELL

Argentincu je asistirao David Silva kojem je to bila čak 18. asistencija za Aguera. U povijesti Premiershipa samo su tri igrača imala više asistencija točno određenom igraču. Anderton je upisao 20 asistencija Sheringhamu, a isti broj imali su i McManaman za Fowlera, te Lampard za Drogbu.

'Građani' su u potpunosti okrenuli rezultat u 38. minuti kada je Aymeric Laporte glavom zabio za 2:1 nakon ubačaja iz kornera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Riyad Mahrez u 64. minuti. Za kraj priče sjajno je zabio Ilkay Gundogan iz slobodnjaka u 72. minuti.

U drugom susretu Liverpool je pobijedio 2:0, a oba gola je zabio Sadio Mane. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio. Ciyt je na koncu okončao sezonu s 98 bodova, dok je Liverpool drugi s 97 bodova...

• +5
Premier liga, Liverpool - Wolverhampton Wanderers Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Chelsea je na gostovanju odigrao 0:0 protiv Leicester Citya osvojivši treće mjesto, a Mateo Kovačić je igrao od 76. minute.

Arsenal je na gostovanju pobijedio Burnley 3:1, Tottenham je odigrao 2:2 protiv Evertona, dok se Cardiff oprostio od Premiershipa pobjedom na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda 2:0, a oba gola je zabio Nathaniel Mendez-Laing (23-11m, 54).

U 'ljepotici' zadnjeg kola Crystal Palace je pobijedio Bournemouth 5:3. Golove za domaći sastav zabili su Batshuayi (24, 32), Simpson (34-ag), Van Aanholt (66) i Townsend (81), a za goste Lerma (42), Ibe (57) i King (73).

Iz lige su već ranije ispali Fulham, Cardiff City i Huddersfield.