naslov ostaje u zagrebu

Gotovo je; Dinamo je potvrdio ono što je bilo očito već duže vrijeme

19.04.2019 u 20:47

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobjedom 1:0 u Koprivnici otklonili su i ono malo sumnje u osvajanje svog 20. naslova u Hrvatskoj, odnosno ukupno 30. u klupskoj povijesti

Dinamo i Nenad Bjelica i matematički su potvrdili još jedno osvajanje naslova hrvatskog prvaka. S 20 bodova prednosti ušli su u ovo, 30. kolo HT Prve lige i pobjeda im je jamčila šest kola prije kraja 20. naslov pravaka od hrvatske samostalnosti.

No, u prvom poluvremenu, bez obzira što je ušao opet s dosta promjena, bez ozlijeđenih Theophilea-Catherinea, Leovca, Gavranovića i Muse, ali i bez Šunjića, Olma, Andrića i još nekih igrača koji bi bez problema mogli igrati u startnih 11, Bjeličina momčad nije bila nešto posebno raspoložena za igru.

• +25
NK Slaven Belupo - NK Dinamo (30. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Iz tih prvih 45 minuta ipak vrijedi izdvojiti prigode Gojaka, ali koju je skrenuo Međimorec, te Petkovića koju je uspio zaustaviti vrarat Filipović.

S druge strane i Mendy je zaprijetio Livakoviću, no ostalo je 0:0.

Ipak, početkom drugog poluvremena, nakon sjajnog dubinskog proigravanja More, Petković je kratkim pasom proigrao Amera Gojaka, koji pak uspjeva matirati domaćeg vratara za, kasnije će se pokazati, jedini gol Dinama.

I pobjedu 1:0 kojom je - uz utakmicu više od Rijeke - otišao na nedostižnih 23 boda prednosti.

Istra 1961Osijek1:0
Slaven BelupoDinamo Zagreb0:1