PREMA 2. KRUGU EUROLIGE

Gospićanke pregazile Čehinje i vratile se u igru

16.11.2011 u 19:33

Košarkašice Gospića su furioznom igrom nadjačale Brno i s konačnih 80:61 upisale drugu euroligašku pobjedu ove sezone

Gospićanke su nakon četiri poraza u nizu morale svladati Čehinje kako bi ostale u ozbiljnim kombinacijama za drugi krug elitnog europskog natjecanja i cilj su ostvarila s velikim stilom.

Nakon prve četvrtine vodile su 15 razlike, na poluvremenu 23, a uoči zadnje četvrtine s čak 33. Uslijedilo je opuštanje koje su Čehinje iskoristile za amortizaciju teškog poraza na konačnih -19.

U drugu pobjedu u šest nastupa Gospićanki po 19 koševa su ugradile Vrsaljko (sedam skokova) i Keane (trica 4/5, osam skokova, tri dodavanja), Komplet je dodala 14, a Mandir 11. Hrvatske prvakinje su pogodile više od pola pokušaja za tri poena, obranom svele protivnice na tek 36 posto šuta i sada čekaju dvoboj s Wislom u svojoj dvorani.