ŽENSKA EUROLIGA

Gospićanke našle žrtvu: plus 22 protiv Lillea

02.12.2009 u 19:46

Košarkašice Gospića stigle su do prve pobjede u šest odigranih kola skupine B ženske Eurolige. U Lici su stradale Francuskinje s minus 22. I još su dobro prošle...

Košarkašice Gospića CO su u šestom kolu skupine B Eurolige ostvarile prvu pobjedu, u svojoj su dvorani svladale Lille Metropole sa 85:63 (53:25). Utakmica je riješena već u četvrtoj minuti kad su hrvatske košarkašice imale 21:4, a na kraju prve četvrtine vodile su 35:11. Do kraja susreta domaće igračice laganim tempom stigle su do uvjerljive pobjede, no pomalo čudi potez Stipe Bralića koji unatoč velikoj razlici nije koristio čak četiri košarkašice.

Po 17 koševa za Gospićanke postigle su Anđa Jelavić (plus 9 asistencija) i Carla Thomas, dok je kod gošći iz Francuske najefikasnija bila Emilie Gomis sa 15 pogodaka. Nakon šest kola obje ekipe imaju po jednu pobjedu i pet poraza. U idućem kolu Gospićanke gostuju u Španjolskoj kod Halcon Avenide, lanjskih viceprvakinja Europe.