HT PRVA LIGA

Gorica zaustavila Dinamo i odgodila proslavu prvaka; 'modri' nisu imali pravog rješenja protiv odličnog domaćina

20.06.2020 u 23:03

U subotnjoj utakmici 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Gorice i Dinama odigrali su bez pogodaka

Dinamo nije prvak, još! 'Modri' će obraniti titulu i osvojiti 21. naslov u Hrvatskoj, ali u dvoboju s Goricom nisu to teoretski potvrdili i moraju čekati nedjelju ili ako im se ne poklopi rezultat, pričekati sljedeće kolo da sami završe posao.

Ove sezone hrvatski prvak u prva tri susreta protiv Gorice upisao je maksimalan učinak, ali u četvrtom srazu Goričani su sačuvali mrežu praznom. Nakon stanke zbog pandemije koronavirusa Dinamo je neuvjerljiv, a i u pripremnom susretu bio je poražen upravo od Gorice 3:1.

Ni ovoga puta Jovićevićeva družina nije oduševila pa je Gorica zasluženo uzela bod odnosno otkinula dva Dinamu...

Dinamo je imao prvu dobru šansu, sam ju je Sebi stvorio Ivanušec, koji se probio po lijevoj strani i desnom nogom s 10-ak metara pucao, no Kahlina je obranio.

Dvije minute kasnije Gorica je uzvratila još boljom prililom - Lovrić je ostao sam pred golom Dinama, no Livaković je pokazao zašto nosi dres reprezentacije.

Nesigurna je bila obrana 'modrih' i dalje, a u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvemena čudno je da Gorica nije povela. Lovrić je najviše skočio, Ndiaye je završio na travnjaku, a Livaković nekako zaustavio loptu na putu u gol. Izgledalo je da je Ndiaye povučen, no nakon konzutacija s VAR sobom sudac Vidulin nije pokazao na bijelu točku.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Gorica - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

U 50. minuti Čabraja je išao driblati pred svojim golom, do lopte je došao Ademi i opasno pucao, no Kahlina je spasio domaćina.

Već u 52. minuti Jovićević je umjesto Ivanušeca u igru uveo Gojaka, pokazavši da je nezadovoljan igrom. Igra je bila nešto smirenija nego u prvom dijelu, ali uslijedila je prilika utakmice za Goricu. Hamad je pokušao dodati Ndiazeu, no lopta se odbila do Lovrića na rubu kaznenog prostora, a Goričin veznjak je odlično naciljao u suprotni kut i samo je sjajna reakcija Livakovića spasila goste.

Koliko je opasan bio Lovrić govori podatak da je u 85. minuti uputio svoj deveti udarac prema golu Dinama od ukupno - 11 pokušaja Gorice!

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Inter Zaprešić-Osijek0:1
Gorica-Dinamo Zagreb0:0