TRIJUMF DOMAĆINA

Gorica u potpunosti nadigrala nemoćni i bezidejni Hajduk; bila je to još jedna očajna predstava momčadi s Poljuda

30.06.2020 u 23:04

U posljednjoj utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige igranoj u utorak Gorica je kod kuće svladala Hajduk 3:1

Gorica je srušila Hajduk, no to nije nikakvo iznenađenje, jer su 'bili' i u prošlosti loše prolazili kod svojeg domaćina. Ovo je splitskom prvoligašu bio četvrti poraz uz jedan remi kod Goričana koji su im postali noćna mora. Hajduku je ovo i treća izgubljena utakmica u zadnja četiri kola te im je drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sve dalje.

Domaćin je zasluženo upisao bodove, mogao je slaviti i uvjerljivije, a očajna igra Hajduka izazvat će kaos na Poljudu. Alibi gostima ne može biti ni to što mu je nedostajalo sedam standardnih prvotimaca...

• +5
Gorica - Hajduk, 32. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Hajduk bi u srijedu mogao ostati i bez trećeg mjesta ukoliko u derbiju Osijeka i Rijeke netko osvoji tri boda. Treću uzastopnu domaću pobjedu Gorice u međusobnim susretima donijeli su Jiloan Hamad (18), Joey Suk (44) i Cherif Ndiaye (53), dok je pogodak za Hajduk zabio Marin Jakoliš (45+2).

Domaćin je početnu inicijativu okrunio vodstvom u 18. minuti. Suk je pucao, Posavec obranio, no lopta se odbila do Ndiayea, koji je povratnom loptom pronašao Hamada u sredini, a ovaj lijepo zabio za 1:0.

Samo tri minute kasnije vidjeli smo novu veliku priliku za Goricu. Hajduk je izgubio loptu na svojoj polovici, a Gorica je krenula u kontru. Hamad je na kraju ostao sam u kaznenom prostoru. Pucao je, ali je Posavec sjajno obranio.

U 44. minuti Gorica je zabila i drugi pogodak. Čabraja je izveo korner, Jovičić prenio loptu, a Suk na drugoj stativi pospremio za veliku prednost.

U posljednjim trenucima prvog dijela Hajduk je ipak smanjio. Jovičić je kao zadnji igrač izgubio loptu, Jakoliš se sjurio prema golu i vratio nadu Hajduku.

Međutim, nada Hajduka u potpuni povratak kratko je trajala. Već u 53. minuti Gorica se vraća na +2. Jradi je izgubio loptu na centru, Kalik pronašao Ndiayea, koji je mirno svladao vratara Hajduka.

Do kraja susreta Splićani su pokušavali izvući barem bod, no nisu uspjeli i potopom u Gorici ispustili su drugo mjesto, a Igor Tudor se našao na rubu otkaza.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Lokomotiva-Varaždin2:0