HT PRVA LIGA - 3. KOLO

Gorica srušila u gostima Istru 1961; Kristijan Lovrić zabio je fantastičan prvi gol na utakmici iz slobodnjaka

31.07.2021 u 22:14

U susretu 3. kola HT Prve lige nogometaši Gorice u subotu su u gostima svladali Istru sa 2:1 golovima Kristijana Lovrića (19) i Matara Dieyea (68), dok je strijelac za domaćine bio napadač iz Burkine Faso Hassane Bande u sudačkoj nadoknadi (90+3)

Gorica je povela u 19. minuti iz slobodnog udaraca sa 25 metara, kojeg je je odlično izveo Kristijan Lovrić.

Na 2:0 povisio je senegalski napadač Matar Dieye u 68. minuti. Tome je prethodila akcija po desnom krilu u kojoj je Nigerijac Musa Muhammed dugom loptom pronašao Dvornekovića, a on je uputio prizemni centaršut na kojeg je natrčao Dieye i iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Istra 1961 - Gorica 0:1 (Kristijan Lovrić, 19) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Imala je Gorica još dobrih prilika. U 5. minuti je Matar Dieye s pet metara pucao preko gola, a u 47. udarac Kristijana Lovrića sa deset metara iskosa obranio je golman Istre Lučić.

Istra 1961 - Gorica 0:2 (Matar Dieye, 68) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Istra, koja je imala jednu priliku u prvom poluvremenu, uspjela je postići utješni pogodak preko Hassana Bandea u sudačkoj nadoknati (90+3).

Istra 1961 - Gorica 1:2 (Boureima Bande, 90+2) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Gorica je na četvrtom mjestu sa šest bodova, a Istra 1961 je sedma sa tri boda.

Istra 1961 - Gorica 1:2 (izjave trenera) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal