REMI U ZAPREŠIĆU

Gorica preokrenula penalima pa prokockala važnu pobjedu kod Intera

20.04.2019 u 18:22

Nogometaši Intera i Gorice odigrali su u Zaprešiću ove subote 2:2 u dvoboju 30. kola HT Prve lige, a taj rezultat ne može zadovoljiti goste koji se bore za plasman u Europu...

Momčad Sergeja Jakirevića najugodnije je iznenađenje ove sezone HT Prve lige i u samu završnicu ulazi kao kandidat za mjesto među prve četiri momčadi na ljestvici koje idu u kvalifikacije za Europsku ligu, no ove subote napravila je korak unazad.

• +3
HT Prva liga, 30. kolo: Inter - Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Naime, u dvoboju protiv Toplakovog Intera Gorica je imala priliku ostvariti pobjedu, ali na kraju se morala zadovoljiti bodom koji niti za jedne niti za druge nije pretjerano dobar rezultat.

Inter je bio taj koji je poveo u ovoj utakmici, zahvaljujući krasnom voleju Serdera Serderova u 13. minuti.

U 23. minuti Postonjski je srušio Zwolinskog, a Kristijan Lovrić zabio je iz penala.

U 59. minuti Igor Pajač ponovo je pokazao na bijelu točku i izazvao bijes nogometaša Intera, nakon duela Matkovića i Lovrića. Ovaj je put sigurni realizator najstrože kazne bio Lukasz Zwolinski.

Ipak, Inter po prikazanom nije zaslužio izgubiti, a za to se pobrinuo Andrej Šimunec pogotkom za konačnih 2:2 u 80. minuti.

Izgubljeni bodovi dopustili su Lokomotivi da preskoči Goricu na ljestvici koja u sljedećem kolu ima posljednju priliku vratiti se u igru za Europu, ako pobijedi na svom stadionu Hajduk. Inter će pak u srijedu protiv Rijeke pokušati izboriti finale hrvatskog nogometnog Kupa...