ht prva liga - 11. kolo

Gorica povela prekrasnim golom Lovrića, ali Osijek s igračem više stigao do preokreta i pobjede

05.10.2019 u 21:01

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 11. kola HT Prve lige, Osijek je pred svojim navijačima svladao Goricu 2:1

Ivica Kulešević radi odličan posao na klupi Osijeka te je od preuzimanja prve momčadi, nakon što je s klupe otišao Dino Skender, nanizao i treću uzastopnu pobjedu. Ipak, pitanje je hoće li predsjednik Meštrović i u nastavku sezone pružiti priliku ovom treneru, ili će tijekom reprezentativne pauze tražiti dugoročnije rješenje.

Međutim, Kulešević zasad sve radi prema željama navijača Osijeka. Tim prije što je ove subote imao možda i najopasnijeg suparnika u ove tri utakmice, a to je bila Gorica, susjed na tablici.

• +8
Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, NK Osijek - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

U zanimljivom prvom dijelu, u kojem su obje momčadi imale svojih prilika, ipak nešto konkretniji bili su domaćini.

No, golove, zbog kojih se i igraju utakmice, vidjeli smo tek u nastavku utakmice.

Prvo je Kristijan Lovrić prekrasnim udarcem pogodio za 0:1. Ivušić je samo pogledom mogao ispratiti njegov precizni udarac s nekih 22, 23 metra.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Desetak minuta kasnije, Gorica je ostala bez igrača jer drugi žuti odnosno crveni karton dobio je Ljubisavljević, a uz sve to sudac Vučković pokazao je i na bijelu točku, s koje je Mirko Marić zabio za 1:1.

Brojčanu premoć domaćini su polako počeli korisiti, a prvu prigodu, nakon Škorićevog ubačaja propustio je iskoristiti Ndockyt.

Međutim, samo minutu kasnije, točnije u 75. minuti, Antonio Mance sjajno je iskorisitio Marićevu asistenciju i zabio za 2:1.

U zadnjim sekundama utakmice, Suk je skoro šokirao domaćine, ali njegov je udarac od vratnice otišao u gol-aut.

HajdukVaraždin2:0
Dinamo ZagrebSlaven Belupo1:0
OsijekGorica2:1