14.09.2013 u 18:45

• +29

MAXtv Prva liga, 9. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U drugoj subotnjoj utakmici devetog kola MAXtv Prve lige na Poljudu igraju Hajduk i Dinamo (19 sati, Arenasport1), a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Milović, Maloča, Jozinović - Pašalić, Illuridze, Bukva, Sušić - Maglica, Kouassi
Dinamo: Sandomierski - Pinto, Šimunić, Šimunović, Ruben Lima - Soudani, Ademi, Sammir, Pamić, Fernandes - Beqiraj

Hajduk – Dinamo 2:0

90+4' - kraj utakmice
90' - četiri minute sudačke nadoknade
89' - nema u završnici pravih prilika
84' - Hajduk dobro izdržava pritisak Dinama, sve je bliže pobjedi
78' - velika prilika Čopa, nakon ubačaja je ostao sam na sedam metara, pokušao je atraktivno škaricama, ali preko gola
77' - Halilović je uposlio Fermadesa koji je gađao sa 16 metara, a Kalinić je jedva odbio u korner
72' - sada su Boysi napravili prekid zbog bacanja bakli
69' - GOOOL - 2:0 - Bukva je izveo korner, a Pašalić je sada probio poljskog vratara glavom

Hajduk - Dinamo 2:0, drugi gol Pašalića

66' - Halilović je ušao umjesto Pamića
60' - na travnjaku raste nervoza, igrači se sve više prepiru, Milović i Sammir su požutili
53' - Maglica je pogodio vratnicu, ali ne bi bilo pogotka, jer je pomoćni sudac signalizirano zaleđe
49' - GOOOL - 1:0 - nakon kornera, lopta se šetala po Dinamovom petercu, da bi je Pašalić majstorski petom poslao u mrežu

Hajduk - Dinamo 1:0, majstorski gol Pašalića

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
45' - ratnička utakmica, igra je rascjepkana brojnim prekršajima
40' - Jozinović je dobio na glupi način žuti karton, pričao je uz aut liniju s Tudorom
35' - prva prava prilika, nakon akcije 'modrih' pred Kalinića je izašao Pamić praćen od Hajdukovog igrača te je uklizao i pucao, no ravno u golmana

Hajduk - Dinamo 0:0, Pamićeva prilika

33' - nakon tri kornera Dinamo nije zaprijetio
25' - ni dalje se ništa ozbiljno ne događa, jedni pritišću druge, ali igrači obje momčadi su disciplinirani
20' - Soudanijev pokušaj, Kalinić je spreman
18' - ubašaj, a Milović glavom lagano puca u ruke Sandomierskog
15' - Fernandes se izborio za loptu, a zatim s 20 metara opalio daleko od gola
12' - Sammir je dugo vagao Milovića, prošao ga, ubacio za Beqiraja koji se okrenuo i sa sedam-osam metara pucao preko grede, prva ozbiljnija situacija
10' - odlična atmosfera na tribinama, ali na terenu su igrači još samozatajni
6' - igra se napadački s obje strane, ali zasad nema niti poluprilike
2' - prvi udarac, neprecizan, uputio je Sušić iz daljine
1' - počela je utakmica
- prije utakmice održala se minuta šutnje za preminulog bivšeg igrača 'bilih' Ante Jurića
- više od 25 tisuća gledatelja na Poljudu, travnjak nije u idealnom stanju, a Hajdukovi nogometaši su na teren izašli s porukom 'Za hrvatski Vukovar'

Na tportalu gledajte video golova i prilika s derbija samo nekoliko minuta nakon što se dogode.

U derbi hrvatski prvak ulazi s četiri boda prednosti, a prema izjavama iz oba tabora treba očekivati otvorenu utakmicu, jer su obje strane najavile kako žele tri boda.

'Pred nama je najveća utakmica našeg nogometa i svima je privilegija igrati takve susrete odnosno biti dio spektakla. Uz sav respekt prema našem najvećem rivalu i činjenici što znamo da će biti teško naša želja, filozofija i vizija je pobjeda,' rekao je trener gostiju Branko Ivanković.

'Ne volim pitanja tipa tko je favorit i tko je bolji: Dinamo je dobar, jasno, oni su favorit za osvojiti prvenstvo. Kupili su pojačanja i s pravom nastupaju u Europskoj ligi. S druge strane, i mi imamo svojih aduta, igramo kod kuće. Svi najavljujemo pobjedu,' pričao je domaći strateg Igor Tudor.