ht prva liga

Golijada u Gradskom vrtu; Osijek poveo 3:0, a na kraju protiv Rudeša spašavao pobjedu

05.08.2018 u 20:44

U 2. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je na svom terenu pobijedio Rudeš 3:2...

Osječani su došli i do druge pobjede na startu sezone, a nakon što su kod kuće prije tjedan dana deklasirali Hajduk (4:1), u nedjelju su slavili protiv neugodnog Rudeša.

Napadač Mirko Marić postigao je u samo tri minute dva gola - prvi iz gužve u 26. minuti...

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

A drugi je gol zabio već u 29. minuti udarcem s desetak metara.

U 73. minuti Nigerijac Ezekiel Henty je iz solo prodora, kako se činilo, razriješio pitanje pobjednika.

No, u 78. minuti za Rudeš smanjuje Tomislav Mrkonjić.

Već u 84. minuti isti igrač iz kaznenog udarca dovodi utakmicu u neizvjesnost nakon što je sudac kontakt Gutija i Petrovića vidio kao prekršaj.

Osijek je vodeći s maksimalnih šest bodova, dok je Rudeš ostao na jednom osvojenom bodu.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, NK Osijek - NK Rudeš Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Pred 2000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Matoc iz Zaprešića.

Strijelci: 1:0 Marić (26), 2:0 Marić (29), 3:0 Henty (73), 3:1 Mrkonjić (79), 3:2 Mrkonjić (84-pen)