serie a

Golijada na utakmici Fiorentine i Sassuola; Marko Pjaca odigrao poluvrijeme za 'viole'

09.12.2018 u 16:26

Nogometaši Sassuola dvaput su propustili dva gola prednosti protiv Fiorentine koja je u posljednjim trenucima prve utakmice nedjeljnog programa 15. kola talijanske Serie A izjednačila na 3:3...

Do 63. minute na utakmici Sassuola i Fiorentine nije bilo golova, a tada je Duncan preciznim udarcem donio vodstvo domaćoj momčadi.

Samo pet minuta poslije bivši igrač Fiorentine Babacar je donio dva gola prednosti Sassuolu. Simeone je u 70. minuti smanjio zaostatak gostiju, ali je Sensi preciznim udarcem sa više od 20 metara u 80. minuti ponovno donio dva gola prednosti domaćoj momčadi. Fiorentina nije klonula pa je preko Benassija smanjila na 3:2 u 89. minuti, da bi u posljednjim sekundama Mirallas pogodio za konačnih 3:3.

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca bio je u početnoj postavi Fiorentine, ali ga je trener Stefano Pioli zamijenio nakon prvog poluvremena.

• +5
Hrvatski nogometaš Marko Pjaca Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

U završnici dvoboja obje su momčadi ostale s igračem manje. Filip Đuričić je u 75. minuti ušao u igru, a u 87. je dobio dva žuta kartona, zbog spoticanja i zbog prigovora. U drugoj minuti sudačke nadoknade Nikola Milenković je dobio drugi žuti karton pa je i Fiorentina ostala s igračem manje.

Na ljestvici vodi Juventus sa 43 boda, ispred Napolija sa 35 i Intera sa 29 bodova. Po 25 bodova imaju četvrti Milan i peti Lazio, a Sassuolo je osmi sa 21 bodom. Fiorentina je na 11. mjestu sa 19 bodova.