PREMIERSHIP - 17. KOLO

Gol Klasnića u važnom trijumfu Boltona

16.12.2009 u 07:48

Pogodak Klasnića

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić bio je jedan od najboljih igrača u pobjedi Boltona protiv West Hama 3:1 u susretu 17. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Klasnić je postigao drugi pogodak za Wandererse u 77. minuti. Bio je to njegov treći gol za Bolton u zadnja dva nastupa, te ukupno peti u Premiershipu. Klasnić je na terenu proveo 83. minute. Prvi gol za domaćine zabio je Chung-yong Lee (64), dok je pobjedu potvrdio Cahill u 88. minuti. Strijelac za goste bio Alessandro Diamanti (69).

Večeras je nastupio i Nikola Kalinić, no njegov Blackburn je upisao poraz na gostovanju kod Birminghama 2:1. Kalinić je odigrao cijeli susret za Roverse. Oba pogotka za Birmingham postigao je Cameron Jerome (12, 48), dok je strijelac za goste bio Ryan Nelsen (69).

Manchester United je bez većih problema pobijedio Wolverhampton 3:0, a strijelci su bili Wayne Rooney (30-11m), Nemanja Vidić (43) i Antonio Valencia (66).

Aston Villa je na gostovanju slavila protiv Sunderlanda 2:0, a golove su zabili Emile Heskey (24) i James Milner (61).

Na ljestvici vode Chelsea i Manchester United sa po 37 bodova, no United ima utakmicu više. Treća je Aston Villa sa dva boda manje.