CELJE MORA PASTI

Gobac: Moramo promijeniti čip u glavama igrača

19.02.2009 u 13:48

Rukometaši Zagreba predvođeni novom strukom kreću u bitku za četvrtinu finala Lige prvaka. Prva etapa od tri susreta koji se moraju dobiti vodi u Celje, na megdan nekad velikom rivalu

Direktor kluba Bartol Kaleb dao je uvodnu riječ:

'Trener Červar je smijenjen jer smo nakon poraza od Chamberyja morali zbiti glave. Pred nama je velik izazov i neće biti lako. Ipak, vjerujem da imamo snage da ostvarimo planirani plasman među osam najboljih jer mi se korak po korak približavamo europskom vrhu.'

Novi strateg Senjanin Maglajlija svjestan je da je pred njim i igračima imperativ pobjede.

'Poraz od Francuza nije promijenio naše ambicije, svjestan sam da moramo dobiti sve tri preostale utakmice. Sustav rada će ostati isti, ali stožernoj obrani 3-2-1 dodat ću i varijantu 6-0 koju dosad gotovo uopće nismo koristili. Želim više fizičkog kontakta u obrani', kaže nekadašnji stručnjak za tu rukometnu fazu i osvrće se na stanje Ivana Balića:

'Od SP-a do danas napredovao je i na fizičkom i na mentalnom planu. Trenutno je spreman odigrati 10-15 minuta u svakom poluvremenu, što nam je, s obzirom na širinu izbora u vanjskoj liniji, sasvim dovoljno.'

Tonči Valčić je ustvrdio da su se igrači sami doveli u situaciju u kojoj se nalaze i da je pred njima put prema iskupljenju. Slovenski vratar na golu Zagreba Škof otkrio je da prvak njegove domovine ne stoji bajno na fizičkom planu i da im 'tanka klupa' često zna uzrokovati problem u završnicama susreta.

Uslijedila je izjava prvog operativca kluba Zoran Gobac:

'Moramo promijeniti čip u glavama nekih igrača. Lino protiv Chamberyja viče da se igra drugi napad, a oni pucaju nakon 15 sekundi. Gdje toga ima? Nikome ništa ne zamjeram i, realno, krivi su i trener i igrači. Došlo je do međusobnog zasićenja i u takvim situacijama uvijek strada trener. Sastav momčadi među četiri je najjača u Europi, na njima je da to u budućem razdoblju i pokažu.'

Dodao je i da je za transfer liste još prerano te da će upravo sljedeća tri susreta u Ligi prvaka predstavljati svojevrsne kvalifikacije za neke igrače.

Utakmica u Celju na rasporedu je u subotu u 17.30 sati.