JUBILEJ SAN ANTONIJA

Glavne poluge Kelta razoružale Phoenix

03.03.2011 u 10:04

Vodeće momčadi Zapadne i Istočne konferencije NBA lige San Antonio Spursi i Boston Celticsi ostvarili su pobjede u sinoćnjim susretima. Spursi su na gostovanju pobijedili Cleveland 109:99, dok je Boston kod kuće bio bolji od Phoenixa 115:103

San Antonio je tako stigao do 50. pobjede ove sezone i vodeća je momčad lige. Cleveland je samo u prvoj četvrtini uspijevao držati korak, no u iduće dvije dionice Spursi su stvorili 18 koševa viška i razriješili pitanje pobjednika. Cavsi su u posljednjoj četvrtini tek ublažili poraz. George Hill je bio prvi strijelac Spursa sa 22 koša, što je njegov učinak sezone. Tim Duncan je dodao 16 koševa i 6 asistencija, DeJuan Blair 14 koševa i 10 skokova, a Manu Ginobilli 13 koševa, 9 skokova i 6 asistencija. Cavse su predvodili Samardo Samuels sa 23 i Alonzo Gee sa 18 koševa.

'Cijela momčad je odradila odličan posao. Za razliku od posljednje utakmice protiv Memphisa dečki su ovoga puta bili koncentrirani i fokusirani,' kazao je trener Spursa Gregg Popovich.

Boston je već do poluvremena slomio Phoenix, a ostatak susreta bilo je tek odrađivanje posla. Prve dvije dionice Celticsi su dobili sa 20 koševa viška (62:42). Čak šest igrača Bostona je ubacilo više od deset koševa, a najefikasniji su bili Kevin Garnett sa 28 koševa i 11 skokova, te Ray Allen sa 19 koševa. Rajon Rondo je dodao 16 koševa i 15 asistencija, a Paul Pierce 16 koševa i 13 skokova. U gostujućim redovima najbolji su bili Aaron Brooks sa 17 i Jared Dudley sa 15 koševa.