KRUNA KARIJERE

Gebreselassie kreće u posljednji lov

15.04.2011 u 19:44

Nakon što je osvojio dvije zlatne olimpijske medalje na 10 kilometara Etiopljanin Haile Gebrselassie (37) sada želi i olimpijsku medalju u maratonu

'U Londonu želim zlato u maratonskoj utrci. To je moj cilj i tome sam sve podredio,' kazao je jedan od velikana svjetske atletike. Gebrselassie je koncem prošle godine objavio prekid karijere, no kasnije se ipak predomislio.

'Ljudi su me zaustavljali na ulici i nagovarali na povratak. Nisam sam znao da im toliko nedostajem. Zbog toga sam se odlučio na povratak,' kazao je 37-godišnjak iz Aselle.

Gebrselassie je tijekom karijere osvojio zlatne medalje u Sydneyju 2000. i u Atlanti četiri godine ranije, četiri zlata na svjetskim prvenstvima, te četiri zlata na svjetskim dvoranskim prvenstvima. Pobijedio je i na devet maratona, pri čemu četiri puta u Berlinu gdje je 2008. godine istrčao najbolje vrijeme na svijetu - dva sata, tri minute i 59 sekundi.