PRESKAČU KLOKANE?

Ganci brane afrički ponos

19.06.2010 u 15:48

Nakon pobjede Srbije nad Njemačkom situacija u skupini D prilično se zakomplicirala. Ganci imaju priliku pobjedom nad naoko nejakom Australijom imaju priliku doći na prag plasmana u drugi krug, dok Auatralci hvataju zadnji vlak za prolaz među najboljih 16

KRAJ DVOBOJA: 1:1

91' - Abeye dva puta puca izvana, jednom malo iznad Schwarzera, drugi put visoko iznad grede
90' - lijep ubačaj Gane na Mensaha koji glavom gađa vrlo blizu spojnice
88' - Australci i dalje jurišaju, ali Kingson je brži od napadača i iznuđuje prekršaj u napadu
86' - Kingson boksa dobar ubačaj Australaca, na tribinama 'aussiji' glasno sanjaju pobjedu
80' - Emerton gađa iz slobodnjaka ali bez pravog efekta. Australci su opasniji
75' - Australci su se osilili jer Gana ne igra dobro. Nova opasnost, ali zaleđe
72' - Australci su imali klasični zicer, ali Wilshereu je Kingson sjajno obranio iz blizine
71' - nakon niza sumanutih šuteva Gyan gađa s desetak metara, ali punom snagom dva metra netočno
68' - Gyan ulazi do korner linije i gađa drugu, gdje mu suigrač za malo kasni
67' - Australci prvi put ozbiljno prijete u nastavku, ali udarac glavom Chipperfielda ide malo previsoko
64' - novi smiješan pokušaj s 35 metara. Nevjerojatno
63' - Boateng puca s 40 metara, Ganci igraju očajan nogomet u nastavku
60' - Gyan opet gađa s 20 metara, Ganci samo pucaju bez obzira na poziciju i rezon
55' - Australci su 'dogurali' do 20 metara od gola, rekord od isključenja Kewella
51' - sada Pantsil puca iz daljine, Ganci će morati pokazati više kreacije
50' - Gyan oapsan s 20 metara, Schwarzer uspijeva odbiti loptu
47' - Asamoah gromovitim udarcem kraj varata otvara nastavak dvoboja

PRVO POLUVRIJEME: 1:1

44' - Boateng ulazi u prostor i dobro gađa suprotnu, ali Schwarzer skida prvu veliku priliku gane za vodstvo
40' - žuti karton za Addyja nakon grubog faula, da je Rosetti želio kompenzirati moglo se igrati i 10:10
36' - slobodnjak za Ganu s 24 metra prolazi posve bezopasno
29' - Ganci još ne kreću punom snagom po preokret
25' - Gyan, nakon gola Srbiji u prvom kolu, ponovno pogađa iz penala
25' - izjednačenje s 'kreča'
24' - crveni karton za Kewella i penal za Ganu
24' - nakon kornera sjajni driblinzi Gyana i sjajna povratna za Mensaha, a šut Kewell brani rukom
23' - Gyan puca iz dobre pozicije, od bloka odlazi u korner. Gana stišće
20' - Ayew se probija du ruba kaznenog prostora i puca snažno ali neprecizno
18' - susret se nije pretjerano rasplamsao, sudionici su i dalje mirni
13' - Brescianov slobodnjak Kingson odbija na nogu Holmanu koji zabija za vodstvo Australije
13' - GOL za Australiju
10' - Australci su se, čini se, oporavili od teškog poraza i spremni su za borbu
6' - Boateng uzima loptu na 30 metara od cilja, ali naivno puca s te udaljenosti
2' - Kewell je oduzeo loptu, ušao u 16, ali bio je slabiji u 'remplanju' s ganskim braničem

sastavi:
GANA: 22-Richard Kingson; 4-John Pantsil, 8-Jonathan Mensah, 19-Lee Addy, 2-Hans Sarpei, 6-Anthony Annan, 21-Kwadwo Asamoah, 13-Dede Ayew, 23-Kevin-Prince Boateng, 3-Asamoah Gyan, 12-Prince Tagoe
AUSTRALIJA: 1-Mark Schwarzer; 2-Lucas Neill, 3-Craig Moore, 14-Brett Holman, 8-LukeWilkshire, 23-Mark Bresciano, 5-Jason Culina, 16-Carl Valeri, 7-BrettEmerton, 10-Harry Kewell, 21-David Carney