UTRKA VELESLALOMA

Francuskinja Vorley slavila u Kranjskoj Gori

21.01.2012 u 15:32

Francuska 22-godišnja skijašica Tessa Worley pobijedila je u veleslalomu za Svjetski kup održanom na stazi Podkoren u Kranjskoj Gori

Zbog nedostatka snijega na mariborskom Pohorju, 48. izdanje Zlatne lisice prebačeno je u Kranjsku Goru, inače redovitu postaju muškog Svjetskog kupa. Prvu vožnju veleslaloma najbolje je odradila Austrijanka Elisabeth Görgl, a Tessa Worley na drugom mjestu za njom je zaostala 29 stotinki. No, Francuskinja je odlično odradila drugu vožnju, te je s 56 stotinki prednosti nadmašila Talijanku Federicu Brignone, koja je u prvoj vožnji bila treća. Elisabeth Görgl je odustala na ciljnoj strmini u drugoj vožnji, pa je Worley ostvarila šestu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu, ali prvu nakon više od godinu dana. Sve ih je upisala u veleslalomu. Zanimljivo da se samo jednom penjala na pobjedničko postolje, a da nije pobijedila, prije godinu dana u Lienzu. Tada je bila treća.

Federica Brignone osvojila je drugo mjesto (+0.56), a treća je bila Njemica Viktoria Rebensburg s 89 stotinki zaostatka.

Amerikanka Lindsey Vonn bila je četvrta (+0-92), a domaća uzdanica Tina Maze peta (+1.20).

Rebensburg je nakon prve vožnje držala sedmo mjesto, a Maze deveto. Obje su u drugoj vožnji popravile plasman, kao i Vonn, koja je bila peta nakon ''prvog poluvremena''.

Viktoria Rebensburg zadržala je vodstvo u poretku veleslaloma i sada ima 290 bodova. Druga je Austrijanka Anna Feninger s 22 boda, a samo pet bodova manje od nje ima Lindsey Vonn na trećem mjestu.

Vonn je uvjerljivo vodeća u ukupnom redoslijedu sa 934 boda. Tina Maze je druga sa 638 bodova, dok austrijska kraljica slaloma Marlies Schild zauzima treće mjesto s 548 bodova.

U nedjelju se u Kranjskoj Gori vozi i slalom skijašica za Svjetski kup u sklopu Zlatne lisice.