formula 1

[FOTO] Verstappen slavio u Kanadi, Hamilton dogurao do postolja, a Leclerc se s posljednjeg mjesta probio do pete pozicije

19.06.2022 u 22:38

Aktualni svjetski prvak Formule 1 Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Kanade u Montrealu, devete utrke svjetskog prvenstva.

Za Maxa Verstappena (24) to je 26. pobjeda u karijeri, šesta ove sezone, te druga u nizu. Nizozemac je u petak i subotu bio najbrži na treningu, a potom i u kvalifikacijama, zauzevši 15. pole position u karijeri. Odličan vikenda zaključio je pobjedom.

'Bilo je stvarno uzbudljivo na kraju. Dao sam sve. Ove godine smo prilično brzi u ravnom, što je možda i presudilo u dvoboju sa Sainzom', kazao je nakon utrke Verstappen.

Drugi je s manje od sekunde zaostatka bio Španjolac Carlos Sainz (Ferrari), dok je treće mjesto zauzeo Britanac Lewis Hamilton (Mercedes).

'Gurao sam, nisam ostavljao ni centimetar pri kočenju. Pokušao sam sve kako bi prošao Maxa, ali pozitivna stvar je što smo bili brži, bili smo brži u utrci. Danas smo bili vrlo blizu pobjede, što je pozitivno', kazao je Sainz.

Sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton je bio oduševljen svojim drugim ovogodišnjim postoljem.

'Imali smo tako sjajnu publiku i prilično je neodoljivo osvojiti ovo treće mjesto. Nikada ne odustajemo i to je nešto što me inspirira. Bolid je danas bio nešto bolji. Red Bull i Ferrari su još uvijek malo brži, ali sustižemo ih', poručio je Hamilton.

• +15
Formula 1, Velika nagrada Kanade, 19.6.2022. Izvor: Profimedia / Autor: James Moy / PA Images / Profimedia

Odmah ispod postolja našao se još jedan vozač Mercedesa na četvrtom mjestu, Hamiltonov sunarodnjak George Russell. Na petom mjestu utrku je završio drugi vozač Ferrarija Charles Leclerc iz Monaca, koji je zbog promjena u dijelovima bolida morao startati s 19. mjesta. Bez plasmana je ostao drugi vozač Red Bulla Meksikanac Sergio Perez zbog kvara na motoru.

Verstappen je svojom prvom pobjedom u Kanadi učvrstio poziciju na vrhu poretka. Sada ima 175 bodova, 46 više od Pereza i 49 bodova ispred Leclerca.

Iduća utrka je za 14 dana u Silverstoneu u Velikoj Britaniji.