bundesliga

[FOTO] Šokantan poraz Bayerna; Thomas Müller srušio rekord, ali na kraju je ipak slavio Augsburg

19.11.2021 u 22:44

Nogometaši Augsburga su pred svojim navijačima iznenađujuće svladali vodeći Bayern 2:1 u prvoj utakmici 12. kola njemačke Bundeslige

Augsburg je poveo u 23. minuti golom Danca Madsa Pedersena, a prednost domaće momčadi povećao je Andre Hahn u 36. minuti.

Samo dvije minute poslije Robert Lewandowski je smanjio na 2:1. Unatoč velikoj nadmoći, Bayern nije uspio doći do izjednačujućeg gola i tako je doživio drugi ovosezonski poraz.

Ova je utakmica Thomasu Mülleru bila posebno značajna. Postao je prvi igrač koji nije golman sa 600 službenih nastupa za Bayern. Ispred njega više nastupa imaju samo dva legendarna golmana - Oliver Kahn 632 te Sepp Maier 661. Müller je u ovih 600 utakmica u dresu Bayerna zabio čak 220 golova. No, ne i večeras...

• +9
FC Augsburg - FC Bayern München, Bundesliga, 19.11.2021. Izvor: EPA / Autor: PHILIPP GUELLAND

Bez obzira na ovaj šokantni poraz Bayern će ostati na vodećem mjestu prvenstvene ljestvice s 28 bodova, ali Borussia Dortmund će imati priliku doći na samo bod zaostatka, ako u subotu pred svojim navijačima svlada Stuttgart.

Augsburg se neočekivanom pobjedom privremeno izvukao iz opasne zone i s 12 bodova se nalazi na 15. mjestu.