ht premijer liga

[FOTO] 'Sklepana' momčad Cibone u Splitu se držala do posljednje četvrtine; 'žuti' su na kraju uvjerljivo slavili...

30.09.2022 u 21:15

Derbijem Splita i Cibone na splitskim Gripama, u kojem su domaćini slavili 84:71 (17:17, 17:18, 28:22, 22:14) otvoreno je nova sezona košarkaške Hrvastki Telekom Premijer lige

Nakon prošlogodišnjeg osvajanja dvostruke krune, Cibona je zbog nagomilanih dugova jedva opstala kao klub, izgubivši pritom većinu igrača, a trenera Gašpera Okorna zamijenio je Josip Sesar.

Uz skraćene pripreme i popunjavanje igračkog kadra u hodu, Cibona je u Splitu držala korak sa Splićanima sve do zadnje četvrtine. Zagrepčani su na poluvremeu imali koš prednosti (35:34), da bi je početkom treće četvrtine povećali na sedam koševa razlike (41:34).

No, uslijedila je serija Splićana 8:0 za vodstvo 42:41. Cibona je još samo jednom povela (43:42) da bi Splićani preuzeli kontrolu rezultata i slomili otpor gostiju otvorivši zadnju četvrtinu 14:2 za 17 koševa prednosti (76:59).

Split je imao i 20 koševa prednosti (84:64), ali je Cibona serijom 7:0 na kraju utakmice uspjela ublažiti poraz.

• +3
KK Split - KK Cibona, košarka, Hrvatski Telekom Premijer liga, 30.9.2022. Izvor: Cropix / Autor: Jakov Prkic

Kod domaćih je najbolji bio Amerikanac Shannon Shorter s 21 košem, devet skokova i pet asistencija. Lovre Runjić je ubacio 16, a Nikola Đogo 14 koševa. Dominik Mavra je uz 12 koševa podijelio i šest asistencija.

Borna Kapusta je s 14 koševa i pet asistencija predvodio Cibonu. Lovro Mazalin je ubacio 12 koševa uz sedam skokova.

U subotu će 1. kolo biti nastavljeno s tri utakmice u kojima će igrati: Dinamo - Alkar (15 sati), Gorica - Zabok (17 sati) i Škrljevo - Furnir (19 sati). Utakmica Cedevita - Šibenka je odgođena, a dvoboj Zadra i Bosca je na rasporedu u ponedjeljak, 3. listopada (18 sati).