rezultati - liga prvaka

[FOTO] Real Madrid u zadnjim minutama kaznio Interove promašaje; Milanu ni gol Ante Rebića nije pomogao na Anfieldu; na Etihadu palo devet pogodaka...

U srijedu je kompletirano prvo kolo Lige prvaka, a od večerašnjih utakmica izdvojimo pobjedu Real Madrida kod Intera 1:0 te slavlje Liverpoola u dvoboju s Milanom 3:2

U skupini A moćni i pojačani Paris St. Germain je gostovao kod Club Bruggea. Po prvi puta u sezoni, od prve minute su zajedno zaigrali Messi, kojem je to bio 150. susret u Ligi prvaka, Neymar i Mbappe, no belgijska momčad je sjajno odolijevala tom atomskom napadu. Završilo je 1:1, a gol za goste nije zabila niti jedna zvijezda već Herrera.

• +4
Club Brugge - PSG, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: STEPHANIE LECOCQ

U drugom susretu skupine A bilo je pregršt pogodaka na Etihadu, a Manchester City je bio bolji od Leipziga s 6:3. U 16. minuti City je poveo (Ake) i bio je u stalnoj prednosti, makar je njemački sastav konstantno prijetio i smanjivao minus. Dolazili su Nijemci do 2:3 i 3:4, ali City je ipak ostao nedodirljiv. Svakako treba izdvojiti da je sve golove za goste dao Christopher Nkunku. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je zadnjih devet minuta za Leipzig.

• +5
Manchester City - RB Leipzig, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: Andrew Yates

Zapaženu rolu imao je hrvatski nogometaš Ante Rebić u dvoboju skupine B, u kojem je njegov Milan gostovao na Anfieldu kod Liverpoola. Iako je Rebić bio glavni problem za domaćina, Liverpool je na kraju ipak slavio 3:2.

Liverpool je žestoko otvorio utakmicu. Poveo je u devetoj minuti autogolom Tomorija, dok je vrlo brzo nakon toga Salah propustio realizirati jedanaesterac za 2:0. Milan je taj pritisak izdržao samo s jednim primljenim golom, a na kraju prvog dijela eksplodirao je Rebić. Prvo je u 42. minuti precizno naciljao suprotni kut domaćih vrata za 1:1, a samo dvije minute kasnije sve je pripremio strijelcu Brahimu Diazu koji je zabio za Milanov preokret (2:1).

Međutim, u nastavku se dogodio novi preokret, ovaj put u režiji igrača Liverpoola. Zabijali su Salah i Henderson za konačnih 3:2. Rebić je igrao do 83. minute te je zabio svoj premijerni pogodak u Ligi prvaka.

• +5
Liverpool - Milan, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

U drugom susretu ove skupine Atletico je odigrao tradicionalnu tvrdu utakmicu. Ovaj put s Portom u Madridu i završilo je 0:0. Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko ostao je na klupi Atletica kroz cijelu utakmicu.

• +6
Atletico M. - Porto Izvor: EPA / Autor: JuanJo Martin

U skupini C Borussia D. je gostovala u Istanbulu gdje je, u sklopu skupine C, pobijedila Bešiktaš 2:1. Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su postignuta oba pogotka. Prvo je Bellingham zabio u 20. minuti, dok je potom sve pripremio Haalandu koji je u nadoknadi prvog dijela zabio za 2:0. Domaćin je smanjio kasno da bi ovaj dvoboj potpuno zakomplicirao. Javi Montero je zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Na tom je ogledu Bellingham postavio rekord Lige prvaka, jer je postao najmlađi igrač u povijesti ovog natjecanja koji je zabio barem pogodak na dvije utakmice u nizu (njemu se računa posljednja iz prošle sezone i premijerna u ovoj). Bellingham je učinio takvo što s 18 godina i 78 dana te je dosadašnjeg rekordera Mbappea prestigao za sedam dana.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije igrao za tursku momčad zbog ozljede desnog stopala, dok je na drugoj strani Marin Pongračić odigrao posljednjih dvadeset minuta za Borussiju.

• +3
Bešiktaš - Borussia D., 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: OZAN KOSE / AFP / Profimedia

Nakon što je dortmundska Borussija slavila u Istanbulu protiv Bešiktaša (2:1) gostujuću je pobjedu upisao i Ajax u Lisabonu protiv Sportinga (5:1) u skupini C. Nizozemci su se poigrali sa suparnikom, a igrač utakmice bio je Sebastien Haller, igrač iz Obale Bjelokosti, s čak četiri pogotka.

• +4
Sporting - Ajax, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO COTRIM

U skupini D su se, na San Siru, nadmetali hrvatski nogometaši na suparničkim stranama. Ivan Perišić i Marcelo Brozović su s Interom dočekali Real Madrid i Luku Modrića. Tim nastupom Modrić je postao, pak, tek drugi igrač s 36 godina ili više u povijesti madridskog kluba koji je zaigrao u nekoj utakmici Lige prvaka. Prvi je Chendo.

U prvom poluvremenu je dominirao Inter, u nastavku su se momčadi izmjenjivale u šansama, a jedini je gol pao u samoj završnici. U 89. minuti je Rodrygo dao gol za slavlje gostiju 1:0. Brozović je igrao cijelu utakmicu, Perišić je iz igre izašao u 55., a Modrić u 80. minuti.

• +6
Inter - Real Madrid, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

U dvoboju skupine D moldavski Šerif je kao domaćin svladao Šahtar 2:0. Podsjetimo kako je u zadnjem kolu kvalifikacija Šerif izbacio hrvatskog prvaka Dinamo.

Početak natjecanja po skupinama Šerif je otvorio na sjajan način. Prvo je u 16. minuti fantastično reagirao Traore i volejom pogodio za 1:0. U 62. minuti je Yansane potvrdio slavlje moldavskog prvaka, povijesno za klub jer je premijerno u ovom elitnom natjecanju.

• +5
Šerif - Šahtar, 1. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Sergei GAPON / AFP / Profimedia