HRVATSKA VEČER

[FOTO] Rakitić i Pašalić asistencijama, a Grbić obranama održali Sevillu, Atalantu i Lille u borbi za osminu finala Lige prvaka

23.11.2021 u 23:52

Nakon što je Manchester United pobijedio Villarreal u gostima s 2:0, golovima Cristiana Ronalda i Sancha u završnici utakmice, u skupini F Lige prvaka Atalanta je imala priliku izbiti na drugo mjesto pobjedom u Bernu kod Young Boysa

Atalanta je dva puta vodila (1:0 i 2:1), ali se na kraju spašavala poraza. U 87. minuti je u igru ušao Muriel te je u istoj minuti zabio iz slobodnog udarca za konačnih 3:3.

Atalanta time nije izgubila šansu doći na drugo mjesto, ali u posljednjem kolu mora pobijediti Villarreal na domaćem terenu jer trenutačno zaostaje jedan bod. Nakon ovog rezultata Young Boys, koji gostuje na Old Traffordu, više ne može do drugog mjesta.

Mario Pašalić je za goste igrao do 71. minute, a dvadeset minuta ranije je spustio loptu za Palomina koji je u tom trenutku pogodio za 2:1 Atalante.

• +2
Liga prvaka: Young Boys - Atalanta, 23.11.2021. Izvor: EPA / Autor: PETER KLAUNZER

Najveća gužva vlada u skupini G gdje su prije zadnjeg kola (RB Salzburg - Sevilla i Wolfsburg - Lille) sve četiri momčadi u igri za osminu finala te su sve na ljestvici razdvojene tek s jednim bodom.

Sevilla se vratila u igru domaćom pobjedom 2:0 protiv Wolfsburga, a sjajnu je asistenciju upisao Ivan Rakitić u 12. minuti kada je Joana Jordana pogodio u trepavicu za prvi pogodak na utakmici.

• +2
Liga prvaka: Sevilla - Wolfsburg, 23.11.2021. Izvor: EPA / Autor: Jose Manuel Vidal

Bodovno gledano u ovom trenutku najbolje stoji Lille koji je u 5. kolu, kao domaćin, pobijedio Salzburg 1:0. Ivo Grbić je uspješno čuvao domaću mrežu na ovom susretu, dok je Luka Sučić za goste igrao do 59. minute.