HT PRVA LIGA - 22. kolo

[VIDEO/FOTO] Na krilima Miereza i Kleinheislera, Osijek je pobijedio Rijeku i opet bodovno dostigao Dinamo na vrhu tablice

21.02.2021 u 17:03

U derbiju 22. kola Osijek je pobijedio Rijeku 2:0, a uz dvostrukog strijelca Ramona Miereza, odličnu igru pružio je i Laszlo Kleinheisler. S ova tri boda, Osijek je opet dohvatio Dinamo na vrhu ljestvice, s time da 'modri' imaju utakmicu manje, jer ovog su vikenda preskočili derbi s Hajdukom, zbog zaraze u splitskim redovima

Osijek je bio konkretniji i opasniji i posve zasluženo je stigao do novih bodova, a junak susreta bio je dvostruki strijelac Ramon Mierez (25, 69). Odličnog asistenta imao je i u Mađaru Laslzlu Kleinheisleru, neumornom veznjaku, kojeg je bilo po cijelom terenu.

Bjeličinoj momčadi ovo je bio treći derbi zaredom nakon pobjede nad Hajdukom i poraza od Dinama prije tjedan dana, te šesta pobjeda u zadnjih sedam kola, dok je Rijeka je u zadnjih sedam kola upisala samo jednu pobjedu.

Domaćin je već u petoj minuti mogao do vodstva, Silva je ubacio, a Miloš pucao glavom i pogodio desnu vratnicu. Lopta se odbila prema Mierezu, no Argentinac se nije najbolje snašao. Ipak, 15 minuta kasnije Mierez je bio precizan pogodivši za vodstvo. Ubacio je Jugović iz kornera, Škorić je prebacio loptu do Miereza koji je glavom zabio za 1:0.

U drugom dijelu nije bilo previše uzbuđenja sve do 70. minute kada je Osijek udvostručio svoje vodstvo nakon velike pogreške gostujućeg vratara.

Nevistić je na jednu dugačku loptu izašao iz kaznenog prostora, te je pokušao izbiti, no loše ju je zahvatio što je iskoristio neumorni Mierez i lagano zabio za 2:0 na prazan gol.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +21
Osijek - Rijeka (22. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX
OsijekRijeka2:0
HajdukDinamo Zagreb17:45