liga prvaka

[FOTO] Milanski Inter i dalje bez pobjede, Bešiktaš bez Domagoja Vide glatko je izgubio na gostovanju kod Ajaxa u Amsterdamu

28.09.2021 u 20:56

I nakon druge utakmice u skupini D Lige prvaka milanski Inter je bez pobjede. Nakon poraza od Real Madrida, 'nerazzurri' su u 2. kolu odigrali 0:0 u gostima kod Šahtara

Bliže pobjedi u tom susretu je bio Inter, ali domaćina ipak nije uspio slomiti. U prvom poluvremenu je bilo više prilika na obje strane, s tim da je Barella pogodio okvir gola, Edin Džeko je promašio nemoguće, a prijetio je i Lautaro Martinez.

Drugo poluvrijeme je otvoreno šansom domaćina (Dodo) i kako se približavao kraj utakmice tako je ritam igre padao. Ipak, u samoj završnici novi udar Intera koji nije urodio plodom.

Odlično je pucao Correa, a gol je mogao zabiti i De Vrij, ali je u oba slučaja odlično reagirao domaći golman Pjatov.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović, koji je bio u prvih 11 Intera, solidno je odigrao u Kijevu, ali je zamijenjen u 55. minuti. Ivan Perišić, drugi Hrvat u Interu, u igru je ušao u 81. minuti.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +10
Šahtar - Inter Milano, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: EPA / Autor: Sergey Dolzhenko

I za Šahtar i za Inter ovo je prvo ovosezonski bod u Ligi prvaka, a zanimljivo je navesti da su prošle sezone obje međusobne utakmice, u grupnoj fazi ovog natjecanja, Šahtara i Intera završavale 0:0.

U skupini C nogometaši Ajaxa imaju dvije pobjede nakon 2. kola. Nakon uvjerljivih 5:1 u Lisabonu protiv Sportinga nizozemska momčad je na svom stadionu svladala Bešiktaš 2:0.

Bila je to ukupno gledano sedma pobjeda u nizu Ajaxa (prvenstvo i Liga prvaka), a riješena je nakon prvih 45 minuta poslije čega je Ajax smanjio gas. Prvo je u 17. minuti zabio Berghuis, dok je u 43. minuti na 2:0 povećao Haller.

• +7
Ajax - Bešiktaš, Liga prvaka, 28.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Kenzo Tribouillard / AFP / Profimedia

Time je Sebastien Haller, reprezentativac Obale Bjelokosti, ispisao povijesni doseg u Ligi prvaka jer je u svoje dvije uvodne utakmice postigao pet golova (na premijeri je četiri zabio Sportingu!), što nikome do sada nije uspjelo.

Hrvatskog reprezentativca Domagoja Vide zbog ozljede nije bilo u turskom sastavu.