velika pobjeda

[FOTO] Mateo Kovačić vrlo je emotivno doživio pobjedu 'vatrenih' u Beču, a jednu je stvar posebno istaknuo

25.09.2022 u 23:57

Hrvatska je 3:1 pobijedila Austriju usred Beča te tako osvojila prvo mjesto u skupini i izborila završni turnir Lige nacija. Ponovno je važnu ulogu u našim redovima imao Mateo Kovačić koji se nakon ozljede Marcela Brozovića morao više posvetiti defenzivnim zadacima

'Nije bilo nimalo lagano, prvo poluvrijeme je bilo jako teško, ali u drugom dijelu je sve ipak na kraju bilo pod našom kontrolom', kazao je Mateo Kovačić nakon velike pobjede.

Uzvratili smo Austrijancima za poraz onaj poraz 3:0 na početku natjecanja u Osijeku, a stadion u Beču bio je ispunjen našim navijačima...

'Ovo je veliki rezultat, i da, bila je sjajna atmosfera', kaže popularni Kova i dodaje:

'Ma znao sam da će na stadionu biti fenomenalna atmosfera, svi znamo da ovdje živi puno Hrvata i mi smo uživali igrati u takvom ambijentu.'

• +51
Austrija - Hrvatska, Liga nacija, 25.9.2022. Izvor: EPA / Autor: CHRISTIAN BRUNA

Na žalost, vrlo se rano ozlijedio Marcelo Brozović koji je morao napustiti igru, ali preokret su donijeli igrači s klupe, prije svih Marko Livaja koji je zabio gol za 2:1.

'Brozović je jedan od naših najvažnijih igrača, onaj koji drži balans... Trebalo nam je malo vremena da se posložimo nakon njegovog izlaska, ali u drugom poluvremenu smo se sredili. Imamo širinu, možemo stvarno odigrati dobro, kao što se vidjelo i ovdje. Uđe Livaja i nakon par minuta zabije... Mislim da nam je to prijašnjih godina falilo, sada to imamo i kada smo svi u dobroj formi, a dosta nas je u dobroj formi, možemo odigrati fenomenalne utakmice kao što smo danas pokazali. Nije lako doći ovdje i pobijediti 3:1, imamo pravu ekipu, moramo se samo držati skupa i pokušati napraviti pravi rezultat u Katru', zaključio je Mateo Kovačić.