serie a

[FOTO] Marcelo Brozović protiv Atalante nije zabio, ali zbog ovog je poteza zaslužio biti jedan od junaka Interove pobjede

08.03.2021 u 23:12

U posljednjoj utakmici 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je pobijedio Atalantu sa 1:0 i ponovo ima šest bodova više od najbližeg konkurenta Milana.

Pogodak za važna tri boda zabio je Milan Škriniar u 54. minuti.

Inter u prvom poluvremenu nije imao niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, dok je Atalanta dva puta ozbiljno zaprijetila. Jednom je gol domaćina spasio Marcelo Brozović kojeg je lopta pogodila na crti gola.

U nastavku susreta gledali smo daleko bolji nogomet, a Inter je poveo u 54. minuti golom Milana Škriniara koji se najbolje snašao u gužvi nakon ubačaja iz kornera.

Samo tri minute kasnije Romelu Lukaku je imao sjajnu priliku za 2:0, krenuo je sam prema suparničkim vratima, no oklijevao je i Romero ga je dostigao izbivši loptu.

Atalanta je bila korak do izjednačenja u 68. minuti, no Zapata je pucao pored gola, dok je Murielov udarac u 76. minuti obranio Handanović. U 84. minuti odličnu priliku za izjednačenje je imao i Mario Pašalić, no niti on nije bio precizan.

Ivan Perišić je za Inter igrao do 85. minute, dok je Marcelo Brozović na terenu proveo 77 minuta. U suparničkim redovima Mario Pašalić je ušao u igru u 81. minuti, a Boško Šutalo nije nastupio.