LIGA KUP

[FOTO] Manchester City prošao Chelsea, Liverpool se provukao preko 11-eraca, ispali Arsenal i Tottenham

09.11.2022 u 23:14

U 3. kolu engleskog Liga kupa nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Chelsea na svom Etihadu s 2:0

Uvjerljivo najkvalitetnija utakmica ove faze natjecanja odlučena je u drugom poluvremenu kada je City postigao oba pogotka. Prvo je Mahrez u 53. minuti pogodio iz slobodnog udarca, s vrha šesnaesterca, dok je pet minuta kasnije njegov udarac odbio vratar Chelseaja Mendy, ali samo na nogu Alvarezu koji je postavio konačnih 2:0.

Chelsea uopće nije bi inferioran, čak štoviše, gosti iz Londona su imali brojne prilike tijekom utakmice, ali fantastično je branio rezervni vratar Cityja, Nijemac Stefan Ortega. Obje su momčadi, a pogotovo City, igrale u kombiniranim sastavima pa tako za domaćina u igru nisu ulazili De Bruyne, Haaland, Stones, Foden i Ederson.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Chelsea.

Manchester City je osam puta osvajao Liga kup, od toga šest puta od sezone 2013./14. do danas, dok je Chelsea šest puta bio pobjednik.

• +3
Manchester City - Chelsea, Liga kup, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Matt West / Shutterstock Editorial / Profimedia

Branitelj naslova Liverpool je jedva prošao dalje. Na svom Anfieldu je odigrao 0:0 protiv Derby Countyja, ali je slavio nakon jedanaesteraca 3:2. Liverpool je gotovo kompletno ovaj susret odigrao u rezervnom sastavu.

Ispao je Tottenham koji je na gostovanju kod Nottingham Foresta poražen 0:2. U drugom poluvremenu su golove zabijali Renan Lodi i Lingard, a hrvatski nogometaš Ivan Perišić za Tottenham je igrao do 59. minute.

Sjajni ove sezone Arsenal također je ispao. Na domaćem terenu je izgubio od Brightona 1:3, no domaći trener Arteta svoje glavne zvijezde uvodio je u igru tek tijekom drugog poluvremena ili ih je ostavio na klupi za pričuve. Strijelci su za Brighton bili Wellbeck, Mitoma i Lamptey.

Posljednju utakmicu 3. kola Liga kupa u četvrtak će odigrati Manchester United i Aston Villa.

Liga kup, 3. kolo, srijeda: Arsenal - Brighton 1-3, Newcastle - Crystal Palace 0-0, jedanaesterci 3-2, Nottingham Forest - Tottenham 2-0, Southampton - Sheffield Wednesday 1-1, jedanaesterci 7-6, West Ham - Blackburn 2-2, jedanaesterci 11-12, Wolverhampton - Leeds 1-0, Liverpool - Derby County , Manchester City - Chelsea

Utorak: Bournemouth - Everton 4-1, Bristol - Lincoln 1-3, Burnley - Crawley 3-1, Leicester - Newport 3-0, Milton KD - Morecambe 2-0, Stevenage - Charlton 1-1, jedanaesterci 5-6, Brentford - Gillingham 1-1, jedanaesterci 6-7