premier liga

[FOTO] Manchester City nema ravnopravnog suparnika; konkurenti se sami izbacuju iz utrke, ali Guardiolin podvig iz 2018. nije dostižan

21.02.2021 u 20:19

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su 13. uzastopnu pobjedu u Premier ligi svladavši kao gosti u susretu 25. kola Arsenal sa 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Sterling već u 2. minuti kada je glavom proslijedio ubačaj Mahreza iza leđa Lena.

City je, osim uz 13 prvenstvenih, nanizao čak 18 uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima. Pridodamo li tome još tri remija i četiri pobjede, niz nepobjedivosti 'građana' rastegnuo se na 25 utakmica. Posljednji poraz, Guardiolina je momčad doživjela u studenome prošle godine, kada su izgubili od Tottenhama.

City je nakon pobjede protiv Arsenala napravio još jedan veliki korak prema naslovu, ali iako ima tek dva poraza u dosadašnjem dijelu sezone, 'plavci' su upisali već pet remija, pa da u preostalih 13 kola ostvare sve pobjede, skupit će maksimalno 98 bodova, odnosno dva manje od rekordne 2017/18 kada su do naslova stigli s okruglih 100 bodova.

Vodeći City sada ima 59 bodova, deset više od drugog Leicester Cityja koji je ranije u nedjelju kao gost svladao Aston Villu sa 2:1 (2:0), a 13 više od trećeg Manchester Uniteda koji će od 20 sati ugostiti Newcastle United. Arsenal je ostao 10. sa 34 boda.

• +15
Arsenal - Manchester City 0:1 Izvor: EPA / Autor: Julian Finney / POOL

Leicester City je ključnu prednost u Birminghamu ostvario sredinom prvog poluvremena kada je golovima Maddisona u 19. i Barnesa u 23. minuti poveo sa 2;0. Prvo je Maddison na asistenciju Barnesa pogodio preciznim udarcem sa 20-ak metara, da bi zatim Barnes pospremio odbijenu loptu u gol nakon što je vratar domaćih Martinez uspio samo odbiti jak udarac Vardyja. Domaći su se vratili u utakmicu početkom nastavka kada je Traore u 48. minuti iz velike blizine svladao Schmeichela, no rezultat se do kraja dvoboja više nije mijenjao.

Aston Villa je osma sa 36 bodova i dvije utakmice manje. West Ham United je pobijedio na Olimpijskom stadionu u Londonu Tottenham Hotspur sa 2:1 (1:0) čime je došao do četvrtog mjesta na ljestvici. Već u 3. minuti Antonio je svladao Llorisa.

Na 2:0 je prednost domaćih povećao Lingard u 47. minuti, što mu je već treći pogodak za West Ham po dolasku iz Manchester Uniteda. Gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak u 64. minuti, kad je Gareth Bale asistirao Lucasu Mouri.

Novom, 13. pobjedom u Premier ligi West Ham je došao do 45 bodova i četvrtog mjesta na ljestvici, koje vodi u Ligu prvaka u sljedećoj sezoni. Tottenham je doživio osmi poraz, ostao na 36 bodova i devetom mjestu.