NEZAUSTAVLJIVI 'GRAĐANI'

[FOTO] Manchester City i Pep Guardiola očitali lekciju Tottenhamu i Joseu Mourinhu za 11. pobjedu u nizu

13.02.2021 u 21:19

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su 11. uzastopnu pobjedu u Premier ligi, a 16. u svim natjecanjima svladavši na svom stadionu Tottenham Hotspur sa 3:0 u susretu 24. kola engleskog prvenstva

Susret je usmjeren ka pobjedi Cityja sredinom prvog poluvremena kada je Hojbjerg neoprezno srušio Gundogana i skrivio kazneni udarac iz kojega je Rodri (23-11m) doveo domaće u vodstvo. U nastavku je dva gola dodao Gundogan (50, 66), prvoga nakon akcije Sterlinga i Fodena, a drugoga nakon dugog ispucavanja vratara Edersona.

City je vodeći na ljestvici sa 53 boda, sedam više uz utakmicu manje od drugog Leicester Cityja koji je ranije u subotu kao domaćin svladao prvaka Liverpool sa 3:1.

• +4
Manchester City - Tottenham, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Tim Keeton / POOL

Liverpool je bio bolji u prvom poluvremenu, ali tu nadmoć nije uspio materijalizirati sve do 67. minute kad je Mohamed Salah postigao pogodak nakon sjajnog dodavanja Roberta Firmina. Gosti su držali tri boda u rukama do 79. minute da bi se njihove nade o prekidu gubitničkog niza rasplinule u šest minuta u kojima je Kloppova momčad primila tri pogotka.

U 79. minuti je izjednačio Maddison, nakon što je pogodak prvo poništen pa ipak priznat nakon dodatne provjere VAR-a. Dvije minute poslije, na 20 metara od gola, sudarili su se Liverpoolov vratar Alisson Becker i novopridošli turski stoper Kabak u pokušaju da izbiju loptu koju je mirno pokupio Jamie Vardy i poslao u mrežu. Pobjedu Leicestera zapečatio je Barnes koji je pobjegao Kabaku i s lijeve strane ušao u kazneni prostor te svladao nemoćnog Alissona.

Liverpool je četvrti sa 40 bodova, dok je Tottenham osmi sa 36.