el clasico

[FOTO] Luka Modrić u 400. utakmici za Real Madrid slavio u El Clasicu; 'kraljevi' su bez većih problema pokorili Nou Camp

24.10.2021 u 18:46

U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Real Madrid je na Nou Campu pred 86.422 gledatelja pobijedio Barcelonu 2:1 preuzevši vrh ljestvice španjolskog prvenstva

Nakon što je lani slavio 3:1, 'kraljevski klub' je tek treći put u povijesti spojio dvije ligaške pobjede u Barcinom dvorištu nakon što mu je to uspjelo davne 1929. i 1930. godine, te 1963. i 1965.

Golove za Real zabili su David Alaba (32), Lucas Vazquez (90+4), dok je za Barcu zabio Sergio Aguero (90+7).

Zanimljiv je i podatak kako je Ronald Koeman postao tek drugi trener u povijesti koji je izgubio prva tri El Clasica. Prije njega to je uspjelo i Patricku O'Connellu između 1935. i 1940. godine, također na klupi Barcelone.

Bio je to prvi El Clasico u posljednjih 18 godina bez Lea Messija ili Cristiana Ronalda u sastavima Barce i Reala. Premda je Barcelona imala veći posjed lopte, te nešto više udaraca, Real je posve zasluženo slavio. Koliko je Barcelona bila nemoćna pokazuje i podatak kako je gol Sergia Aguera u sedmoj minuti nadoknade bio prvi udarac u okvir domaćeg sastava.

Nakon mirnog i opreznog otvaranja susreta, prvu veliku priliku na utakmici imao je domaćin. Sergino Dest se u 25. minuti našao sam ispred Thibauta Courtoisa, no Amerikanac je očajno pucao prebacivši cijeli gol.

Sedam minuta kasnije uzvratio je Real golom za vodstvo. Bila je to brza kontra koju je u sjajan gol pretvorio David Alaba.

• +21
FC Barcelona - Real Madrid, španjolska liga, El Clasico, 24.10.2021. Izvor: EPA / Autor: Enric Fontcuberta

Barca se brzo mogla vratiti, u 35. minuti Pique je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali pored gola. U nastavku susreta Barcelona je pritiskala, ali bez pravih prilika, a Real je prijetio iz kontri. Jednu takvu gosti su iskoristili u četvrtoj minuti nadoknade zaključivši priču. Asensio je pucao, a Lucas Vazquez je pospremio odbijanac u gol. U posljednjim trenucima susreta rezultat je smanjio Sergio Aguero.

Luka Modrić je u svojoj 400. utakmici za 'kraljevski klub' odigrao svih 90 minuta.

U posljednjem nedjeljnom susretu 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Atletico Madrid i lider Real Sociedad su odigrali 2:2.

Gosti su vodili 2:0, no domaćin je u posljednjih pola sata uspio izboriti remi.

Sociedad je poveo već u sedmoj minuti golom Alexandera Sorlotha, a na 2:0 je povisio njegov imenjak Isak u 47. minuti. Luis Suarez je smanjio zaostatak u 61. minuti, da bi u 77. iz kaznenog udarca postavio na 2:2.

Šime Vrsaljko nije nastupio za domći sastav.