ENGLESKA LIGA

[FOTO] Liverpool zadržao maksimalan učinak u prvenstvu; Kloppov stroj slomio Arsenal iako su na Anfieldu gosti poveli

28.09.2020 u 22:59

U trećem kolu engleskog nogometnog prvenstva, Liverpool je na Anfieldu svladao Arsenal 3:1 te je tako zadržao maksimalan učinak

'Redsi' su prošle sezone osvojili naslov prvaka poslije 30 godina i odmah na početku novog prvenstva, u kojem brane titulu, pokazuju da ga se ne namjeravaju tako lako odreći.

Poslije uvodnih pobjeda protiv Leeds Uniteda i Chelsea savršeni niz nastavljen je i u ogledu s Arsenalom koji je ne tako davno upravo protiv Liverpoola osvojio engleski Superkup.

Sastav Jürgena Kloppa i u ovoj utakmici je pokazao svoju moć, bio dominantan, imao puno više udaraca i prilika od svojeg suparnika, a 'topnicima', koji su u prvenstvo isto ušli s dvije pobjede, nije pomoglo ni to što su prvi zabili.

Gosti su poveli zahvaljujući poklonu domaćeg braniča Andrewa Robertsona, kojeg je u 25. minuti u pogodak pretvorio Alexandre Lacazette. No, ubrzo je uslijedio preokret.

Salah se probio uz korner liniju i pucao, a odbijenu loptu Sadio Mané u 28. minuti je pospremio u gol. Šest minuta kasnije Andrew Robertson se iskupio za pogrešku koja je gostima donijela vodstvo. Trent Alexander-Arnold je ubacio na drugu vratnicu, a Robertson pogodio za 2:1.

Liverpool je pobjedu potvrdio u 88. minuti. Portugalac Diogo Jota je u svom debiju, nakon osam minuta na terenu, zatresao mrežu za konačnih 3:1.

• +8
Liverpool - Arsenal, 3. kolo Premiershipa, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Paul Ellis / POOL

Prošle sezone jedva su osigurali ostanak u Premier ligi, a na startu nove sezone nogometaši Aston Ville imaju maksimalan učinak nakon što su u ponedjeljak u gostima kod Fulhama slavili sa 3:0, upisavši drugu pobjedu u isto toliko nastupa.

Gosti su poveli već u 4. minuti pogotkom svog najboljeg igrača Jacka Grealisha, a na 2:0 povisio je Conor Hourihane (15) nakon što je Grealish odradio većinu posla. Pobjedu Aston Ville potvrdio je Tyrone Mings u 48. minuti.