UVIJEK ĆE PAMTITI

[FOTO] Kontroverznog Portugalca Josea Mourinha svladale su emocije te je priznao: 'Lagao sam svima...'

13.09.2021 u 15:19

Nogometaši Rome u nedjeljnom su dvoboju 3. kola talijanskog prvenstva kao domaćini u dramatičnoj završnici svladali Sassuolo sa 2:1 (1:0) te izbili na vrh ljestvice, a Jose Mourinho je kao trener vodio 1000. utakmicu. Kontroverzni Portugalac dotakao se svojeg jubileja

U prvom poluvremenu Roma je povela golom Cistantea (37) nakon lucidnog proigravanja Pellegrinija, Sassuolo je uzvratio početkom nastavka kada je Đuričić (57) poentirao nakon fenomenalne piruete i asistencije Berardija. Potom su oba sastava propustila niz sjajnih prilika da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade slavlje domaćima osigurao El Shaarawy (90+1) preciznim udarcem sa 15-ak metara koji se od vratnice odbio u mrežu. Pobjednički gol Mourinho je divlje proslavio pa je nakon susreta objasnio i zašto…

'Zato što sam tijekom tjedna lagao ljudima, govoreći svima da ovo nije posebna utakmica - možda sam tako pokušavao uvjeriti i sebe. Ali zapravo je bilo - ova utakmica je za mene imala zaista posebno značenje. I siguran sam da ću je pamtiti do kraja života, jer moja 1000. utakmica kao trenera bila je ova', rekao je Mourinho te dodao:

'Nisam je želio izgubiti i jako sam se bojao da mi to ostane u trajnom sjećanju. Zato sam unaprijed lagao svima. Bio je to vrlo poseban osjećaj. Moglo je završiti 6:6 ili 7:7, mogli su pobijediti 2:1, svejedno. U posljednjih nekoliko minuta Rui Patricio je napravio dvije ili tri nevjerojatne obrane, a mi smo propustili dvije ili tri prilike kada je gol visio. Bila je to nevjerojatna utakmica za nekog neutralnog, apsolutno izvanredna utakmica, s toliko emocija.'

• +11
Roma - Sassuolo, Serie A, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: FABIO FRUSTACI

Emocije su ga svladale…

'Danas nisam imao 58 godina, već 10 ili 12 ili 14 godina, kada počinješ sanjati o nogometnoj karijeri. 'Trčao sam kao dijete. I ispričao sam se treneru Sassuola Alessiju Dionisiju zbog toga. Čestitao sam njemu i njegovim igračima: igrali su sjajno. Pobijedili smo, ali da su oni pobijedili, ne bih se mogao žaliti.'

Ovo mu je prvi put u karijeri da je pobijedio u prvih pet utakmica u jednom klubu.

'Ne, nisam to znao. To je isto što i jubilej od 1000 utakmica - shvatio sam to tek kad sam bio do toga sedam ii osam utakmica kratak. To nisu brojevi koji me posebno zanimaju. Ovo su tri velika boda za nas, a možda je Bog odlučio da ne zaslužujem negativno pamćenje ove utakmice.'