TALIJANSKO PRVENSTVO

[FOTO] Inter napravio novi korak prema naslovu; 'davljenik' nije uspio zaustaviti vodeću momčad Serie A; Hrvati bili na terenu od prve minute

04.03.2021 u 22:45

U 25. kolu talijanskog nogometnog prvenstva, Inter je u gostima svladao Parmu 2:1 te je napravio još jedan korak prema osvajanju naslova prvaka

Interovi niz i dalje traje, ovo mu je deveta ligaška utakmica zaredom bez poraza odnosno sedma pobjeda u tome razdoblju (dva remija). Trijumf kod Parme je bio očekivan, jer je riječ o momčadi koja je na pretposljednjoj poziciji Serie A i teško će izboriti prvoligaški ostanak.

Gosti su dugo lomili otpor svojeg domaćina i slomili su ga tek u nastavku golovima Sancheza koji je poentirao u 54. i 62. minuti, a oba puta asistent mu je bio Lukaku, inače najbolji golgeter 'nerazzurra' s 18 pogodaka i drugi topnik prvenstva iza Cristiana Ronalda. Utješni pogodak za Parmu zabio je Hernani u 71.

U dresu Intera igrala su oba hrvatska reprezentativca, Brozović je odradio cijelu utakmicu, a Perišić bio zamijenjen u 84. minuti s Darmianom.

Ovom pobjedom Inter se učvrstio na prvoj poziciji s 59 bodova, Milan je drugi s 53, a slijede Juventus i Atalanta sa 49...

• +5
Parma - Inter, Serie A, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: MIGUEL MEDINA / AFP / Profimedia
  • 1. Inter 25 18 5 2 62:25 59
  • 2. Milan 25 16 5 4 48:30 53
  • 3. Atalanta 25 14 7 4 60:32 49
  • 4. Juventus 24 14 7 3 48:20 49
  • 5. Roma 25 14 5 6 50:38 47
  • 6. Napoli 24 14 2 8 52:28 44
  • 7. Lazio 24 13 4 7 38:32 43