kvalifikacije za sp 2022.

[FOTO] Finci bez problema sredili Kazahstan, nezadrživi Teemu Pukki ispisao povijest finske nogometne reprezentacije

12.10.2021 u 19:25

Nogometna reprezentacija Finske pobijedila je na gostovanju Kazahstan 2:0 u susretu D skupine kvalifikacija za SP 2022. godine, a susret je obilježio dvostruki stijelac Teemu Pukki

Teemu Pukki, napadač Norwich Cityja goste je doveo u vodstvo u posljednjoj minuti prvog dijela, a za 2:0 je zabio već u 48. minuti utakmice.

S dva nova gola Pukki je stigao do brojke od 33 postavši najbolji strijelac u povijesti finske reprezentacije. Do sada je vrh držao legendarni Jari Litmanen koji je u 137 nastupa zabio 32 gola, no Pukki je sada na prvom mjestu s golom više. Treći je Mikael Forssell s 29 golova.

Pukki je za reprezentaciju debitirao u veljači 2009. u prijateljskom susretu protiv Japana, a prvi gol je zabio tri godine kasnije protiv Turske.

Do sada je upisao 98 nastupa i nalazi se na petom mjestu ljestvice po broju nastup. Vodeći je Jari Litmanen sa 137 nastupa.

• +9
Kazahstan - Finska, nogomet, kvalifikacije za SP 2022., 12.10.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Stanislav FILIPPOV / AFP / Profimedia

Posljednje tri godine je član Norwich Cityja u čijem je dresu u 134 nastupa zabio 69 golova. Igrao je i za Brondby, Celtic, Schalke, Sevillu, te KTP.

Finska je pobjedom protiv Kazahstana skočila na treće mjesto ljestvice skupine s osam bodova koliko ima i Ukrajina na drugoj poziciji.