engleska liga

[FOTO] Fantastičan derbi na Old Traffordu; Liverpool velikim preokretom razbio Manchester United i ostao u igri za Ligu prvaka

13.05.2021 u 23:33

U najvećem derbiju engleskog nogometa Manchester United je na svom Old Traffordu izgubio od Liverpoola 4:2. 'Crveni vragovi' i 'redsi' igrali su zaostalu utakmicu 34. kola engleskog prvenstva, bio je to pravi derbi u kojem je na kraju palo čak šest golova

United je odlično otvorio utakmicu i stigao do prednosti već u 10. minuti utakmice. Bruno Fernandes je šutirao, a loptu je zakačio Liverpoolov stoper Phillips i ona je završila u mreži za rano vodstvo 'crvenih vragova' 1:0.

No,, do kraja prvog poluvremena Liverpool je napravio totalni preokret. Gosti su u 34. minuti izjednačili na 1:1. nakon što je Jota sjajno petom zabio na asistenciju Phillipsa. A u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Liverpool je preokrenuo utakmicu u svoju korist.

Alexander-Arnold je odlično centrirao s desne strane, a najbolje se u petercu Uniteda snašao Firmino koji zabija sjajan gol glavom za 2:1.

Drugo poluvrijeme je tek započelo, a Liverpool je zabio i treći gol na Old Traffordu! Ponovno je strijelac bio Firmino koji još jednom matira golmana domaćih i pogađa za 3:1.

Manchester United uspio se u 68. minuti vratiti u utakmicu, Cavani je odlično proigrao Rashforda koji sam izlazi pred golmana 'redsa' i šalje loptu u mrežu za 3:2. Samo tri minute kasnije United je imao fantastičnu priliku za 3:3, Greenwood je pucao, ali netko od igrača Liverpoola izbija loptu s gol-crte.

• +15
Manchester United - FC Liverpool, engleska liga, 13.5.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Michael Regan / PA Images / Profimedia

Novu šansu domaći su imali u 78. minuti kada je Bruno Fernandes pokušao iz slobodnjaka, ali lopta je otišla iznad gola.

Liverpool je pitanje pobjednika u ovoj utakmici riješio u 90. minuti. Sjajnu kontru istrčao je Salah koji je bio neuhvatljiv za obranu domaćih, te je Egipćanin zabio za konačnih 4:2.

Manchester United je ostao drugi sa 70 bodova, dok je Liverpool peti sa 60 bodova i ekipu Jürgena Kloppa očekuje velika borba za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

U zaostaloj utakmici 19. kola Premier lige u četvrtak je Aston Villa na domaćem terenu protiv Evertona odigrala 0:0. Everton se bori za Europsku ligu, dok je Aston Villa ostala prikovana za sredinu tablice.