uvjerljivi 'bili'

[FOTO] Euforija u Splitu! Marin Ljubičić na Poljudu pred 12.000 navijača s dva je gola potopio kazahstanski Tobol

22.07.2021 u 23:15

Nogometaši Hajduka u prvom su susretu 2. pretkola UEFA Konferencijske lige na Poljudu svladali kazahstanski Tobol 2:0

Strijelac oba gola bio je Marin Ljubičić, prvo u 21. minuti, a potom i u 53. minuti utakmice.

Mladi Hajdukov centarfor prvi se put u strijelce upisao sredinom prvog poluvremena, prvo je osvojio loptu na polovici Tobola, odigrao okomito za Sahitija koji je utrčao u kazneni prostor gostiju, no malo se previše približio golmanu za udarac. Ipak, Sahiti se jako dobro snašao i vratio loptu za Ljubičića koji je preciznim udarcem pogodio za vodstvo Hajduka 1:0.

Na 2:0 Ljubičić je povisio početkom nastavka, Lovrencsics je uputio upotrebljiv prizemni ubačaj s desne strane na koji je Hajdukov napadač na vrijeme natrčao i s pet metara još jednom poentirao.

• +20
Hajduk - Tobol, 2. pretkolo Konferencijske lige, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Milan Sabic/PIXSELL

Hajduk je svih 90 minuta bio bolja i konkretnija momčad, Tobol gotovo da niti nije zaprijetio Kaliniću. Uz sve to, 'bili' su imali veličanstvenu podršku 12.000 navijača na Poljudu, a debitirao je i Filip Krovinović. Jasno je da će biti veliko pojačanje za Hajduk, posebno kad uhvati formu.

A do tada 'bili' imaju razigranog Marka Livaju i efikasnog Marina Ljubičića...

Uzvrat je za tjedan dana u Kazahstanu.

Pobjednik susreta Hajduka i Tobola u 3. će pretkolu igrati protiv boljeg iz ogleda ciparskog Apollona iz Limassola i slovačke Žiline.