ht premijer liga

[FOTO] Cibona je nastavila fantastičan niz pobjeda, dvanaesta 'žrtva' bili su košarkaši Cedevite Junior

09.03.2022 u 22:17

Košarkaši Cibone ostvarili su i 12. uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima svladavši u srijedu u zagrebačkom Domu sportova Cedevitu Junior 81:74 u zaostaloj utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Premijer lige

Cibona je utakmicu prelomila u razdoblju od 16. do 27. minute, kad je momčad Gašpera Okorna od minus tri (31:34) došla do plus 16 (60:44). Momčad Damira Mulaomerovića je u zadnjoj četvrtini uspjela samo ublažiti poraz.

Danko Branković je s 18 koševa bio najbolji strijelac Cibone. Mateo Drežnjak je ubacio 16, a Amar Gegić 12 koševa. Kod Cedevite su po 13 koševa postigli Rok Radović i Vito Kučić, a Goran Filipović je dodao 12.

U srijedu je do nove prvenstvene pobjede stigao i Zadar koji je 101:63 slavio na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek u zaostaloj utakmici 17. kola.

• +18
KK Cedevita Junior - KK Cibona, 9.3.2022. Izvor: Cropix / Autor: Tomislav Kristo / CROPIX

Dario Drežnjak je s 21 košem predvodio strijelce Zadra. Pavle Marčinković je ubacio 17, a Trevor Thompson 15 koševa. U domaćoj momčadi najefikasniji je bio Đorđe Topolović s 27 koševa.

Na ljestvici vodi Split s učinkom 17-4, a Cibona, Zadar i Cedevita imaju 16-5. Petoplasirana Gorica ima 13-9, a na šestom mjestu je Škrljevo sa 10-11. I sedmoplasirani Zabok ima priliku za plasman među šest najboljih koji će nastaviti natjecanje u Ligi za prvaka.

Do kraja osnovnog dijela prvenstva ostale su još samo četiri zaostale utakmice: Adria Oil Škrljevo - Cedevita Junior (12.3.), Zabok - Sonik Puntamika (12.3.), Split - Zadar (14.3.) i Cibona - Furnir (15.3.).

Osijek-Zadar63:101
Cedevita Junior-Cibona74:81