bundesliga

[FOTO] Bayern demonstrirao snagu kod izravnog suparnika za vrh; Kramarićev Hoffenheim bolji od Jakićevog Eintrachta

04.12.2021 u 21:08

U velikom derbiju 14. kola Bundeslige Bayern je slavio kod Borussije u Dortmundu s 3:2 i izvojio se na vrhu ljestvice.

Bavarci su dobili i sedmi uzastopni derbi protiv Borussije, a četvrti u nizu na Vestfallen stadionu.

Julian Brandt u petoj je minuti doveo Borussiju u vodstvo, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Robert Lewandowski. Minutu prije kraja prvog dijela Kingsley Coman dovodi Bayern u vodstvo, da bi u 48. minuti poravnao Erling Haaland.

Pobjedu Bayernu u uzbudljivoj utakmici donosi Lewandowski iz penala u 77. minuti nakon igranja rukom Hummelsa.

Marin Pongračić je ostao na klupi Borussije, dok je Josip Stanišić izvan sastava Bayerna zbog ozljede.

• +23
Borussia (D) - Bayern 2:3 Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Ranije ove subote nogometaši Hoffenheima slavili su s 3:2 doma protiv Eintrachta i probili se na četvrto mjesto.

Hoffenheim je loše započeo utakmicu i Borre je 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi domaćini do 59. minute zabili čak tri gola i osigurali pobjedu.

Andrej Kramarić je za domaće ušao u igru u 73. minuti, dok je Kristijan Jakić izašao iz igre u 68. minuti za goste.

Bayer je u Leverkusenu s čak 7:1 pobijedio 'fenjeraša' Greuther Furtha, koji je nakon 14 kola na samo jednom bodu i trebat će mu čudo da se spasi.

Za Apotekare je Čeh Patrick Schick zabio zadnja četiri gola na utakmici.

Mainz je kod kuće razbio Wolfsburg s 3:0, Bochum je slavio kod Ausgsburga s 3:2, dok su Arminia i Köln igrali 1:1.