DVOSTRUKO SLAVLJE

Flamengo prvak Brazila, Adriano najbolji golgeter

07.12.2009 u 09:55

Brazilski prvoligaš Flamengo osvojio je naslov prvaka Brazila nako što su u nedjelju u zadnjem kolu prvenstva pobijedili Gremio 2:1 (1:1) i prvenstvo završili sa 67 bodova

Brazilskom prvoligašu u čijim redovima igra nekadašnji reprezentativac Adriano, ovo je šesti naslov, prvi od 1992.

U zadnjoj prvenstvenoj utakmici koju je na stadionu Maracana gledalo 80.000 ljudi, Flamengu je bila potrebna pobjeda, tako da sačuva prednost ispred Internacionala i aktualnog prvaka Sao Paula.

Gremio je poveo pogotkom Robersona u 22. minuti, ali je David izjednačio osam minuta kasnije a pobjednički gol za Flamengo je u 70. minuti zabio Angelim. Adriano nije uspio pronaći put do mreže Gremia, ali je prvenstvo završio kao najučinkovitiji strijelac s 19 postignutih golova.

Plasman u Libertadores kup izborili su, osim prvaka Flamenga, Internacional, Sao Paulo i Cruzeiro, dok su iz lige ispali Coritiba, Santo Andre, Nautico i Sport Recife.