UZ MALO SREĆE

Fernando Alonso trijumfirao sa svojom ekipom na 24 sata Le Mansa

Bivši svjetski prvak u formuli 1 Španjolac Fernando Alonso predvodio je ekipu Toyote do pobjede na poznatoj automobilističkoj utrci '24 sata Le Mansa'

Dvostruki svjetski prvak u formuli 1 je u svom drugom nastupu na ovoj utrci stigao i do druge pobjede. I ove godine uz njega vozili su i Japanac Kazuki Nakajima i Švicarac Sebastien Buemi.

Drugo mjesto kao i lani osvojila je ekipa Toyote u sastavu Mike Conway - Kamui Kobayashi - Jose Maria Lopez. Oni su bili u vodstvu veći dio utrke, no sat vremena prije kraja morali su u boks nakon što je senzor počeo pokazivati ispuštanje zraka u gumi. Alonsova ekipa je to iskoristila preuzevši vodstvo koje do kraja nisu ispuštali. Na koncu su slavili sa 17 sekundi prednosti.

Treće mjesto osvojili su Rusi Vitali Petrov i Mihail Alešin, te Belgijanac Stoffel Vandoorne u BR Engineering BR1-AER sa 379 krugova, šest manje od pobjedničke ekipe.

'Glavni cilj ovog vikenda bio je osvojiti utrku i u tome smo uspjeli. Međutim, moram priznati kako smo imali sreće. Mislim da je automobil broj sedam bio brži od nas, stvarno su zaslužili pobjedu, ali danas je sreća bila na našoj strani', kazao je Alonso dodavši:

'Sreća ponekad igra važnu ulogu u moto-sportu, a danas se osjećamo izuzetno sretni i možda je ne zaslužujemo, ali je uzimamo.'

Alonso je 17 godina vozio u formuli 1 osvojivši naslove svjetskog prvaka 2005. i 2006. u Renaultu.

• +11
Fernando Alonso 500 milja Indianapolisa Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

REZULTATI: 1. Sebastien Buemi - Kazuki Nakajima - Fernando Alonso (Švi-Jap-Špa/Toyota TS050 - Hybrid) LMP1 385 krugova; 2. Mike Conway - Kamui Kobayashi - Jose Maria Lopez (VB-Jap-Arg/Toyota TS050-Hybrid) + 16.972 sekundi; 3. Vitali Petrov - Mihail Alešin - Stoffel Vandoorne (Rus-Rus-Bel/SMP Racing - BR Engineering BR1-AER) 379 krugova; 4. Neel Jani - Andre Lotterer - Bruno Senna (Švi-Njem-Bra/Rebellion R13-Gibson) 376 krugova; 5. Thomas Laurent - Nathanael Berthon - Gustavo Menezes (Fra-Fra-SAD/Rebellio