ZA MANJE OD TRI SATA

Federer u četiri seta prošao Čilića

03.09.2011 u 22:14

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrto kolo posljednjeg 'grand slam' turnira sezone - US Opena koji se igra u New Yorku

Bolji od njega bio je peterostruki pobjednik US Opena, trenutačno treći igrač svijeta, Švicarac Roger Federer sa 6:3, 4:6, 6:4, 6:2 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Čilić je bio ravnopravan igrač u prva tri seta, ali propustio je realizirati previše 'break-lopti' da bi mogao računati na pobjedu protiv tenisača koji je osvojio najviše 'grand slam' naslova u povijesti tenisa (16).

Možda ključni trenutak susreta vjerojatno se dogodio pri rezultatu 4:4 u trećem setu na Čilićevom servisu u trenutku kada je Federer imao 'break-loptu'. Naš je tenisač dobio opomenu zbog odugovlačenja, a potom je odservirao dvostruku pogrešku kojom je Federer poveo 5:4.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Federera i treća pobjeda švicarskog igrača.