PREŽIVIO PRVO KOLO

Federer poput mačke s devet života

21.06.2010 u 18:06

Šesterostruki wimbledonski pobjednik i branitelj naslova od prošle godine, Švicarac Roger Federer bio je na rubu ispadanja u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja najvećeg svjetskog teniskog turnira, ali je uspio preokrenuti 0:2 u setovima od Kolumbijca Alejandra Falle

Tako je Federer izbjegao mogućnost da postane prvi branitelj naslova koji je ispao u prvom kolu nakon Lleytona Hewitta 2003. godine kojega je svladao Ivo Karlović.

Falla je dobio prva dva seta sa 7:5, 6:4, a u trećem je kod rezultata 4:4 imao tri vezane 'break-lopte' (0-40), no Federer se uspio spasiti i dobiti treći set sa 6:4.

U četvrtom setu Falla je napravio rani 'break' koji je držao do vodstva 5:4, te je stigao do servisa za meč. Ipak, Kolumbijac nije izdržao pritisak i Federer je uspio vratiti 'break' zaostatka, a potom je u 'tie-breaku' uspio poravnati na 2-2 u setovima.

To je bilo previše za Fallu koji u petom setu nije više imao šanse, pa je ta posljednja dionica pripala Federeru sa 6:0.