ht prva liga

'Farmaceuti' u posljednjim minutama utakmice izvukli domaći bod protiv Rijeke

30.01.2019 u 19:14

U odgođenom susretu 18. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Slaven Belupo i Rijeka u Koprivnici su odigrali bez pobjednika, susret je završio 1:1...

Utakmica se trebala igrati 15. prosinca prošle godine, ali je odgođena zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta.

Rijeka je povela u 48. minuti golom Boadua Maxwella Acostyja. Petar Mamić je ubacio s lijeve strane, Antonio Čolak je proslijedio do Acostyja koji je glavom zabio za vodstvo gostiju.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Slaven Belupo je mogao izjednačiti u 56. minuti. Nakon ubačaja Poljak Krystian Nowak je sjajno pucao glavom, ali je Rijekin golman Simon Sluga uspio skrenuti tu loptu koja je na kraju završila u gredi.

• +9
NK Slaven Belupo - NK Rijeka, 30. 1. 2019. HT Prva liga Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Slaven Belupo je u drugom dijelu bio konkretniji, često je prijetio gostima iz Rijeke. No, Rijeka je mogla sve riješiti u 82. minuti kada je Tibor Halilović propustio lijepu priliku.

Kad već momčad Igora Bišćana nije uspjela zabiti, priliku su iskoristili 'farmaceuti'. U 85. minuti domaćin je ipak uspio izjednačiti, a gol za 1:1 je zabio Stipe Bačelić Grgić.

Na ljestvici vodi Dinamo s 45 bodova, Osijek i Rijeka imaju po 34 boda, dok je Lokomotiva četvrta s 31 bodom. Slaven Belupo je napredovao za jedno mjesto i sada je sedmi sa 17 bodova. Na začelju je Rudeš s tri boda.

Slaven Belupo-Rijeka1:1