pao je još jedan rekord

Fantastični Luka Modrić u Beču je još jednom ispisao povijest hrvatske reprezentacije; s trona je skinuo istinsku legendu...

26.09.2022 u 12:52

Hrvatska je u nedjelju navečer u Beču pobijedila Austriju 3:1 i tako osigurala završni turnir Lige nacija. Na toj je utakmici Luka Modrić po 50. put istrčao kao kapetan 'vatrenih', a već u šestoj minuti je zabio gol za vodstvo Hrvatske

Bio je to Luki Modriću 23. gol u 153. nastupu za hrvatsku reprezentaciju, a njime je još jednom ispisao povijest hrvatskog nogometa i reprezentacije.

Naime, Modrić je ovim golom protiv Austrije postao najstariji hrvatski strijelac u povijesti hrvatske reprezentacije s 37 godina i 16 dana života.

Pretekao je Luka još jednog legendarnog kapetana i kasnije izbornika Niku Kovača koji je do nedjelje navečer držao taj rekord s 36 godina i 327 dana starosti.

'Odigrali smo jako dobru utakmicu, poveli 1:0, a onda smo primili taj brzi gol. U jednom periodu utakmice bili su bolji, imali su dvije dobre šanse. U drugom su poluvremenu poboljšali našu igru, zabili smo dva gola. Zaslužili smo pobjedu, tamo smo gdje smo htjeli bili. To je sjajan uspjeh za hrvatski nogomet', rekao je rekorder Modrić nakon utakmice i dodao:

• +51
Austrija - Hrvatska, Liga nacija, 25.9.2022. Izvor: EPA / Autor: CHRISTIAN BRUNA

'Ne trebamo se zanositi nikakvim najavama, s očekivanjima na SP-u. Važno je da u Katru budemo ovakvi kakvi smo bili zadnjih pet utakmica. Ne treba poticati euforiju, koje će sigurno biti, ali mi kao ekipa i stožer moramo ostati čvrsto na zemlji. Ali ova utakmica je putokaz, pogotovo zadnjih pet, kako trebamo igrati, kako se trebamo ponašati. Ako ovako nastavimo, bit ćemo opasni za sve.'