IVAN RAKITIĆ

'Fabregas je rasistički vrijeđao Kanoutea'

24.10.2011 u 09:31

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je zadnjih 20-ak minuta za Sevillu u 'otmici' boda Barceloni na Nou Campu

Završilo je 0:0, ponajprije zahvaljujući sjajnom vrataru Seville, 29-godišnjem Javiu Varasu, koji je u 95. minuti Messiju obranio 11-erac!

'Svaka čast našem golmanu, svi mu moramo biti zahvalni. Osim tog 11-erca, imao je još niz sjajnih obrana. Željeli smo bod, po njega smo došli i sretni smo se vratili kući,' rekao nam je Rakitić.

Posjed lopte bio je nevjerojatnih 75:25 za Barcelonu! Nevjerojatnih jer vaša Sevilla nije u rangu trećerazrednih klubova, no Barcini su igrači silno dominirali.

'Takav automatizam u igri još nisam nikad vidio! Ipak, uspjeli smo im limitirati prilike – istina je da su stvorili nekoliko pravih gol-šansi, međutim protiv ostalih suparnika stvaraju ih dvostruko više!'

Koliko ste puta dirnuli loptu u tih 20-ak minuta na travnjaku?

'Nemam pojma, ha, ha, ha... Slagao bih kad bih vam rekao neku brojku, ali nisam baš često imao loptu na nozi. Tako je to kad igraš s Barcelonom, k tome sam ušao u završnici, kad su oni jurili rezultat, tako da se doista nisam naigrao, jedva smo izlazili iz 16-erca. Ali, odradio sam svoje defenzivne zadatke.'

U završnici je zaiskrilo, isključeni su vaši suigrači Kanoute (94. minuta) zbog nesportskog nasrtaja na Cesca Fabregasa uoči izvođenja 11-erca te Fernando Navarro (97.) zbog prekršaja...

'Stajao sam blizu njih i sve sam čuo. Definitivno moram stati na stranu Kanoutea i nadam se da će španjolski nogometni savez istražiti taj slučaj i poduzeti neke sankcije za Fabregasa. Kanoute nije zaslužio da ga Fabregas tako vrijeđa!'

Španjolski mediji pišu da je Fabregas Sevillinog napadača nazvao teroristom.